Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Napoleon

73%
4 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Napoleon
 Všechny obaly
Napoleon
 Všechny obaly
Autor:
Originální název: Napoleon

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Barrister & Principal - 2015
ISBN: 978-80-7485-051-6
Počet stránek: 200
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Barrister & Principal (2015) 978-80-7485-051-6 200
Barrister & Principal (2003)

Studie renomovaného historika zobrazuje postavu Napoleona Bonaparta velmi střízlivým způsobem, bez nadměrné glorifikace. Autor vidí postavu slavného vojevůdce se všemi zásluhami, ale také s osobními i dějinnými determinantami. Zaměřuje se na kořeny, nástup, postup a pád Napoleonovy kariéry, přičemž o jeho osobním životě a vztazích se nijak šířeji nerozepisuje. Můžeme tak sledovat roli mladého Napoleona ve francouzské revoluci i následující raketový vzestup jeho vojenské i politické kariéry. Zajímavé jsou některé méně známé postřehy z Napoleonovy bitevní taktiky. V knížce najdeme popisy válečných tažení i rozhodujících bitev. Napoleonův osud je v práci popsán až do samého konce, do pobytu na Svaté Heleně a do jeho smrti. Zachycen je i vznik napoleonské legendy a mýtu. (Založil/a: Nixdorfie)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

dov
80% 80% 80% 80% 80%
  20. 2. 2016, 12:38
Brilantní představení životního příběhu Napoleona Bonaparta bez rozptylujících detailů s tahem na cíl, kterým je plastický pohled na život císaře a vojevůdce, kterým nás provede od mládí až do konce na Svaté Heleně. Vidíme milníky událostí, ale hlavně se seznámíme s smýšlením a souvislostmi v dobovém kontextu. Je zde vidět vliv na budoucnost Evropy a jasný vliv na dnešek.

Komfort celé knihy trošku kazí nejednotnost v převádění francouzských či jinak jazyčných výrazů a je škoda, že anglické mírové jednotky překladatel nepřevádí do měr námi používaných. Bez těchto údajů kniha ztrácí z ostrosti přirovnání.