Šťastnější než Bůh

Originální název: Happier than God

Beta books - 2012
ISBN: 978-80-7306-490-7

Beta books (2012) 978-80-7306-490-7 219

Pokud vám výrok „šťastnější než Bůh“ připadá nesmyslný, nelogický, nebo dokonce opovážlivý a rouhavý, je načase, abyste si přečetli stejnojmennou knihu Neala Donalda Walsche. Autor populární dekalogie Rozhovorů s Bohem, jejíž závěrečný díl má právě tento poněkud kontroverzní název, vás vyvede z omylu. Přijmeme-li postulát vlastní nejen řadě náboženských systémů, ale rovněž blízký mnoha lidem, totiž že Bůh je všudypřítomný, znamená to, že na světě neexistuje místo, kde by Bůh přítomen nebyl. A jelikož člověk byl stvořen k obrazu Božímu, pak tedy ani v člověku neexistuje místo bez Boha. Neale Donald Walsch odhaluje nevyslovenou pravdu, že je-li Bůh všude ve mně, tudíž ve mně neexistuje jediné místo, kde Bůh není, pak Bůh je já. Nazíráno takovýmto prizmatem pak již není tak obtížné přijmout tezi, že skutečně lze být šťastnější než Bůh. A jak tohoto stavu docílit, rovněž nezůstane skryto, neboť autor detailně představuje 17 kroků vedoucích k větší radosti a maximálnímu štěstí. (Založil/a: Nixdorfie)