Kořeny 3

Kořeny 3 Originální název: Kořeny 3

Karmášek - 2010
ISBN: 978-80-87101-25-4

Karmášek (2010) 978-80-87101-25-4 224

Na základě stejnojmenného a hojně sledovaného rozhlasového seriálu Českého rozhlasu České Budějovice o rodopise a hledání rodových kořenů, tvorbě rodokmenů, způsobech pátrání po předcích a o všem, co dnes tolik zajímá nejen genealogy-amatéry. Rodopis je zde chápán jako svým způsobem znovuvzkříšení.
Třetí díl se podrobně věnuje dalším desítkám obcí nejen v jižních Čechách, navíc zkoumá celé skupiny obyvatel podle původu, povolání atd. Z názvů kapitol vybíráme: Věžní v jižních Čechách, zvláště na českobudějovické Černé věži, Rodové kolébky českých umělců v jižních Čechách (Bezruč, Vrchlický, Nedbal, Kamarýt), Rodinné kroniky a bible, O betlémech a betlémářských rodech, Domovní znamení a čísla popisná, Židé v Táboře, Českoslovenští legionáři, Sčítání lidu na našem území, Předkové a rod Mikoláše Alše, Dudy a dudáci, Komenští na jihu Čech, Poslední věci člověka, Jan Amos Komenský a jeho potomci. (Založil/a: Moreanne)

Alois Sassmann Alois Sassmann