Smrt na Dunaji

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Kniha Zlín - 2013
ISBN: 978-80-87497-67-8

Kniha Zlín (2013) 978-80-87497-67-8 272

První láska, věčná řeka a poslední plavba. Martin a Mona se jako děti poznali v Bratislavě a jejich životy spojila řeka. Už jako dospělí se po letech znovu potkají na luxusní lodi plné Američanů, která se plaví z Regensburgu do delty Dunaje v Rumunsku. Dvacet dnů a téměř tři tisíce kilometrů, mladý muž a jeho osudová žena versus sto dvacet starých lidí. Dobrodružný cestopis, parodie masové turistiky a hlavně příběh o lásce, která stála na vodě. (Založil/a: Kůstka)

Michal Hvorecký Michal Hvorecký
*29.12.1976

Kebab Bursa
  21. 10. 2013, 22:47
Jsem ostuda, ale marně přemýšlím, jestli jsem jako bývalý občan společného státu někdy četl něco od slovenského autora. Nesmírně precizně napsaná kniha o mnoha rozměrech. Skvělý cestopis (a s ním spojená vzpomínka na jednu povedenou dunajskou dovolenou), často úsměvná parodie moderní turistiky, mizerná detektivka. Postavu Mony bych chtěl hlouběji, ale možná to byl záměr, který u mě nevyšel, páč jsem kvůli zaneprázdění 250 stránek četl skoro dva měsíce.