Ekonomie

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Aleš Čeněk, s.r.o. - 2008
ISBN: 978-80-73-80126-7

Aleš Čeněk, s.r.o. (2008) 978-80-73-80126-7 416

Předkládaná publikace seznamuje se základními pojmy a principy ekonomie. Na jejich základě jsou ilustrovány souvislosti fungování hospodářství, které se bezprostředně dotýkají každého z nás, aniž si to v každodenním koloběhu života uvědomujeme. Čtenáři se nabízí možnost lépe porozumět světu hospodářství, jeho zákonitostem a proměnám. A právě osvojení si základů ekonomického myšlení je předpokladem pro chápání souvislostí, které jsou nutné pro efektivní rozhodování v běžných životních situacích a umožňují nám lépe a kvalifikovaně realizovat naše představy.
Rozsah a zpracování tématu odpovídá úrovni úvodního vysokoškolského kurzu ekonomie, který tvoří tři navazující části, jež čtenáře postupně seznamují s obecným úvodem do ekonomie, základy mikroekonomie a makroekonomie. Struktura a posloupnost umožňuje pochopení a osvojení si nejdůležitějších ekonomických poznatků a teorií, od mikroekonomické sféry národního hospodářství až k makroekonomickým souvislostem jeho fungování, včetně vztahu k vnějšímu prostředí.
Vzhledem k systematickému výkladu základních okruhů kniha poslouží nejen studentům ekonomických oborů, ale všem, kteří hledají odpověď na otázky, jež s ekonomií a jejími dopady na každodenní život souvisí. (Založil/a: Laponka)