Originální název: Carrie

ISBN: 978-80-7306-318-4
v přečtených 2034x v přečtených

BETA Dobrovský (2007) 978-80-7306-318-4 176
Laser-books (1992) 80-85601-26-5 175

Děj prvního románu mistra horroru se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí...

Introvert
  16. 2. 2014, 16:36
Kniha Carrie se mi líbila. Bylo mi té holky poznamenané fanatickou matkou líto. Štvaly mne její spolužačky se svou krutostí. Je to hodně dobře napsané, knížka svým dějem žije...
janeicka
  19. 11. 2013, 0:13
Příběh Carrie je sice jednoduchý a každý už předem ví, jak to asi všechno dopadne, ale to mi rozhodně nevadilo :-) Knížku jsem přečetla za krátký čas, moc se mi líbilo vkládání úryvků z doplňujících svědectví či knih, no a samotné vykreslení Carriiny fanatické matky, to bylo teda něco... Hodnotím pozitivně, v budoucnu si určitě ráda přečtu i jiná Kingova díla.
Peetuliska
  22. 2. 2014, 11:33
Autor nás zavádí do středoškolského prostředí, kde můžeme vidět šikanu spolužaček na Carrie, kterou autor podává obzvlášť drsným způsobem např: Carrie se ve škole společně sprchuje s dívkami, když dostane svoji první menstruaci, spolužačky na ni začnou ječet a házet vložky...
Navíc, zde hraje velkou roli, i její matka, která je náboženskou fanatičkou... Za nějakou dobu objeví Carrie své schopnosti telekineze a po nevydařeném žertu rozpoutá peklo na zemi.
jehlaspichlas
  15. 5. 2011, 12:32
Podle mne je to asi jedna z nejlepších knih, kterou S. King napsal. Zavrhovaná dívka,
obdařena telepatickými schopnostmi, která ukáže svým přiblblým soukmenovcům naprosté
peklo, za to, že ji zavrhovali.
lensha95
  10. 3. 2012, 19:32
Je sakra poznat, že je to jeho první kniha, ale o to víc se mi líbila, ty další už opět spadávají do stereotypu, jako tomu bývá u jiných autorů.
Ale tahle knížka mě nadchla a byla napsaná tak, že bych klidně uvěřila tomu, že se to stalo.
anishta
  3. 4. 2013, 14:47
Dobrý příběh. Pomalý začátek. Už od začátku se vědělo, co se bude dít a jako vyvrcholení ona noc. Narušená matka mi drala nervy. Celkově se mi to líbilo.
Lecter
  7. 8. 2015, 19:03
Carrie se mi moc líbila,opravdu ten děj žije a ani jsem si nemusela nic představovat,šlo to samo a všechno jsem měla před očima.Taky jsem ji litovala a přála ostatním pomstu,ikdyž ne tak krutou.Fakt strašné,jak se chovali.No a ta matka...Když vás něco posedne.Dobře napsané a jako první kniha...Hmm jo.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 3:18
Kingova prvotina, slabší než některá jiná díla, lepší než některá další. Příběh je velmi jednoduchý, ničím nepřekvapuje a přesto chytí a nepustí až do posledního písmene. Chvílemi mi běhal mráz po zádech, ani ne kvůli schopnostem Carrie, jako kvůli jejímu osudu.
HPL
  3. 9. 2013, 13:21
Knihu jsem přečetl za jeden večer a naprosto mě dostala. S Carrie jsem od začátku soucítil a bylo mi ji moc líto. O to víc jsem jí přál a těšil se na její (zaslouženou) vendetu. V knize jsou všechny pikantní pasáže popsány klasickým kingovým stylem (buď ho milujete, nebo nenávidíte) a chvílemi až mrazilo. Vůbec se nedivím tomu, že kniha je ve většině amerických středních škol zakázaná :D Prokládání textu "fiktivními" úryvky z novin apod. rovněž dobře podkresluje vyprávění a napomáhá uvěřitelnosti celé události. Škoda že je kniha tak krátká, ale přidání dalších stran by ji asi spíše uškodilo. Jako prvotina naprostá bomba! Pro mě zcela jistě top 5 od "novodobého mistra hororu".
...akorát škoda toho nože v rameni - ikdyž mi bylo od začátku jasný, že to pro naši hrdinku neskončí happyendem, pořád jsem doufal!
PS: doufám že nové filmové zpracování nebude fail, moc se těším!
Venceslao90
  6. 3. 2012, 1:04
Carrie byla má první Kingovka, kterou jsem četl cca před 6 lety. Nyní jsem si jí přečetl znova a musím říct že se mi líbila snad ještě více než tenkrát. Proto jí zvyšuji hodnocení, ale plný počet nedávám, protože jsem od Kinga četl i lepší knihy. Každopádně za přečtení stojí. A alespoň to není takový špalek jako jiné Kingovy knihy :)
Elleyne
  20. 9. 2014, 23:35
O této povídce jsem věděla už od dětství, kdy mi někdo vyprávěl, že viděl film. A od té doby mě ten příběh nepřestal fascinovat, a dnes konečně jsem ho dočetla. Filmovou verzi jsem zatím viděla jen jednu/řekla bych, že celkem zdařilou), ale i tak jsem knihu naprosto hltala. Možná menší osobní zkušenost se šikanou, možná ta reálnost příběhu, ale mě to prostě dostalo.
scajo
  19. 9. 2015, 10:28
Myšlenka vystavět knihu na konceptu, kdy čtenář od začátku ví, co se stalo, ale neví proč a jak k tomu došlo, byla dobrá, ale provedení zůstalo tak v půli cesty. Ta pseudo-dokumentární forma vyprávění mi tam zkrátka moc nesedla, ale co mě vyloženě naštvalo, byla hromada úmyslných spoilerů. Obecně nic proti tomu, King ostatně tyhle náznaky dalšího děje využívá i ve své pozdější (mnohem vyspělejší) tvorbě,jenže v Carrie to prostě přehnal, čímž zabil veškeré potenciální momenty napětí a překvapení. Takže u mě jen za lepší průměr.
Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 8:24
Definitivně jedno z jeho prvotních děl hodnotím jako nejslabší. Dávám přednost např. Cujo.:-) Jinak Carrie ukazuje, že šikanu jakou zažila, prožívají i jiní teenageři na amerických školách. S tím rozdílem, že nemají telekinetické schopnosti.
Draconian
  8. 1. 2014, 22:42
Právě jsem dočetl první Kingův román Carrie....ani to neberu jako horror. Velice originální kniha....a hrozně smutný příběh. Vzalo mě to za srdce.
LadysR2
  21. 11. 2012, 14:01
za nepřítele bych ji nechtěl mít :-) A protože mě to tu nutí psát delší komentář, tak opakuju : za nepřítele bych ji opravdu nechtěl mít :-)

---------------------

Nebylo to špatný, ale místama jsem se nudil. A mohlo by to být kratší. Ale maturitní večírek byl teda super
Ghoulman
  22. 4. 2016, 15:24
Obsahuje spoiler spoiler Velice poutavý a sugestivní horror, jehož základem jsou dvě všelidská témata (úhlavní nepřátelé nebohé Carrie). Prvním je snaha o ovládnutí člověka na základě „krevních“ pout a náboženské tradice (matka), druhým pak vydělení jednotlivce (na základě odlišnosti) ze širší společnosti (spolužáci). King klasicky umisťuje do běžného, civilního života nadpřirozený jev a výjimečně ho dává do rukou kladné postavě. Avšak Cariina telekineze je dvousečnou zbraní. Na jednu stranu hlavní hrdinku osvobozuje od sociálních konvencí a rodinných pout, na druhou stranu ji definitivně zničí. Tato bezvýchodnost (jediným útěkem ze špatného života je smrt) Vám rozhodně náladu nepozvedne. Nicméně čekat od Kinga optimismus by bylo asi příliš optimistické. Co ovšem překvapí je autorova znatelná „nevypsanost“. Jeho prvotina se, co se čtivosti týče, nedá s jeho pozdějšími romány srovnávat.
Veronika
  5. 8. 2014, 20:41
Príbeh je veľmi jednoduchý, ľahko a čitateľne napísaný. A navyše, celý dej je aj napriek dopredu prezradenej "zápletke" napínavý. Veľmi mi bolo ľúto úbohého dievčaťa, fanatickej matky aj deciek, ktoré nevediac čo robia spôsobili katastrofu. Celkovo ma to ale potešilo a spríjemnilo nielen jeden večer.
chrispe
  25. 10. 2012, 19:24
Řekla bych, že vedle To a Zelené míle je Carrie jednou z těch známějších knih od Kinga (rozuměj i "Nekingovec" má tušení, že to napsal King). Možná jsem od Carrie čekala mnoho, chvílemi jsem se nudila a přiznám se, že jsem se často dívala, kolik stránek mi zbývá do konce.
Fešná Bleška
  21. 8. 2014, 15:08
Spíš než román je to spíš povídka. Ale to mi vůbec nevadilo. U Kinga jsme sice zvyklí na trochu delší texty a tak ve mně Carrie ze začátku budila obavy, jestli tím ten příběh nějak neztrácí na kvalitě, jestli to není uspěchané. A ne, není. Vedlejší postavy sice nejsou tak propracované a mají spíše epizodní podstatu, ale činů se od nich dočkáme, což je důležité. Psychika samotné Carrie už je ale propracovaná víc než dost. Donutí vás s ní soucítit, a to nejen kvůli šílené matce, která mi mimochodem naháněla mnohem větší strach než Carrie, ale také kvůli jejím protivným spolužákům, kteří ji pronásledují na každém kroku. Hodně lidí si stěžuje na nechutnost a krvavost. No a? Vybrali si ke čtení horor, navíc horor od samotného krále. A ty nechutné scény ke Kingovi prostě patří. Zároveň čtenáře tohoto typu uklidním, neboť v tomto příběhu není tak moc vulgarismů. Přišlo mi také, že kniha nemá zas tak dlouhý rozjezd, což je další plus. Čte se jedním dechem a reálnosti přidávají ještě novinové útržky a úryvky z knih. Kolem a kolem kniha, která si zasluhuje v domácí knihovně čestné místo.
MolkoZuzka
  15. 7. 2012, 17:48
První knížka od Kinga, která se mi dostala do ruky a nemůžu být za to víc ráda. Děj vás naprosto pohltí. I když mě pohltil i Stephen King a většina jeho knih ;)
Bruncvik
  23. 5. 2012, 22:42
Bylo to jako číst několik knížek najednou. Všechny docházely ke stejnému neodvratnému závěru, který se dal nejen tušit, ale on byl poodhalený skoro zpočátku. Zdálo se mi, že knížka téměř negraduje, napětí tam bylo cítit hned po prvních stránkách, jenže ještě příliš anonymní. Ale jak jsem se dostával hlouběji, dozvídal se více podrobností, potřeboval jsem se ke konci dostat o to dříve. Mohl jsem klidně knížku otevřít v půlce, přečíst jí až do konce a pak se s chutí vrhnout na začátek.

Mimo samotného obsahu a celkové atmosféry bych vyzdvihl i kombinování několika subjektivních vypravěčů, kteří se často dívají na stejnou událost z jiného úhlu nebo třeba jen s jinými detaily. A díky tomu vypadají tajuplné události uvěřitelněji, až máte pocit, že ty novinové zprávy, kterými je knížka bohatě protkaná, jsou skutečné.

CARIIE ROZHODNĚ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ.

"Lidé se nelepší, jen jsou časem chytřejší. A když jsi chytřejší,nepřestaneš trhat křídla mouchám, jen si k tomu hledáš lepší důvody."
NIPPON
  20. 9. 2012, 18:46
Dobrá kniha, ale čekal jsem více, vzhledem k tomu, že je to dílo, které ho zařadilo mezi spisovatelské superstars. Pokud to navíc srovnám s jinými jeho knihami... Souhlasím s názorem, že na Kinga je to krátká kniha a nebylo dost prostoru sžít se s hlavní postavou.
Florence
  27. 9. 2015, 23:08
Kniha se četla velmi dobře. Byla jsem spokojená s konceptem příběhu (novinové články, úryvky z knih apod.), protože to bylo zase něco trochu jiného. I přes to, že od začátku bylo jasné, co se zhruba stane, stále jsem byla napjatá a zvědavá, o co přesně půjde. A bylo to vskutku zajímavě vygradované a situace z různých úhlů dobře zachycená. Ale stejně nemůžu říci, že by mě Carrie nějak přímo nadchla nebo poznamenala. Líbila se mi, ale přece tomu možná něco malinko chybělo.. Nevím. Ale je to první autorova kniha a jeho talent je nezpochybnitelný jak v tomto díle, tak v těch dalších.
knihomotýl
  19. 9. 2014, 21:52
Na začátku jsem myslela, že Carrie odložím, ale mám takový zvyk, že co začnu, to taky dokončím. Úspěšně jsem dočetla a stále nevím, co si o Kingově vydané prvotině mám myslet. Když se děj začal více zamotávat, byla jsem víc a víc zvědavá na vyvrcholení. Přesto mě kniha občas nudila a k obsahu bych měla vícero výhrad. Zdálo se mi to všechno velmi přehnané, ještě když zvážím věk hlavních protagonistů. Na jednu stranu mě Carrie fascinovala, na druhou se mi ta celá situace zdála neuvěřitelná až směšná. Přesto musím uznat, že je to kniha nevšední a čtenáře rozhodně neurazí.
Samael
  12. 7. 2015, 21:50
Moje první knížka od Kinga a špatná není,ale někdy mi to přišlo zbytečně zdlouhavé.Ovšem závěrečný maturiťák bys skvělý!!
ronynka
  5. 9. 2011, 1:14
Jak uz psalo nekolik predemnou - poutavy pribeh, chudak holka, ktera nema moc stesti na spoluzaky a matku. Nakonec preci jen vsechno vyresi po svem. Moc pekna knizka :-)
blaufik
  3. 5. 2016, 15:47
Carrie, Carrie, Carrie.. holka, která si vytrpěla šikanu jak ve škole, tak i od své posedlé matky, a pak to dala všem pořádně sežrat.
Úryvky z novin, a rozhovory, kterými je kniha protkaná dávají čtenáři pocit, že se to doopravdy stalo, což se mi velice líbilo a kniha mne naprosto pohltila. Jen je škoda, že čtenář se velice brzy mohl dovtípit, jak to všechno nejspíš dopadne..
Topka
  14. 11. 2014, 21:22
Knížka na mě působila autenticky a to způsobilo, že jsem se místy opravdu bála o tu malou chudinku. Ani si nedokážu představit život s tak narušenou matkou. Celkově byla knížka fajn.
Veveruna*
  12. 10. 2013, 21:31
(cože, ve čtvrtek je premiéra a tys to ještě nečetla? a to si říkáš milovník mistra hororu? mazej do knihovny a o víkendu to přečteš, jasný jo) Kingův první román jsem zhltla jednoho sobotního deštivého dne a náramně jsem si to užila. Má to tu pravou atmosféru, trošku jednodušší námět (ale fanatická matka perfektní!) podaný trochu jinou formou, než je zvykem, a právě to brání knize a upadnout do jisté formy stereotypního vyprávění a nudy. Je to jedna z knih, která si zejména svým rozsahem a klasickou americkou zápletkou přímo říká o zfilmování. Třetí pokus bude mým prvním viděným a já už se moc těším do kina (na knížku pochopitelně nebude mít nikdy nic, třikrát hurá)
Hazakiros
  31. 10. 2013, 23:46
Již ve svém debutu King ukázal, že se s ním bude muset do budoucna počítat. Carrie by rozhodně neměla chybět v žádné knihovně správného fanouška horroru. S paranormálními schopnostmi se u něj lze setkat poměrně často, ovšem zde je to poprvé a stojí to za to.
Streamline
  11. 7. 2013, 15:07
Jedna z najslabších Kingových kníh, ale je mu odpustené, pretože bola zároveň jednou z jeho prvých :-). Od začiatku do konca veľmi predvídateľné. Prerod z obyčajnej, mamou ovládanej a spolužiakmi šikanovanej dievčiny do bezcitného vraždiaceho monštra. Potešila aspoň krátkosť a relatívne dobrá čitateľnosť tohto diela. Filmové spracovania idú ešte o hviezdičku nižšie. 60%!
Babsi
  12. 6. 2012, 15:58
Přečteno za jeden den.. musela jsem prostě vědět, jak to dopadne. Na začátku mi bylo hlavní hrdinky na jednu stranu líto a na druhou stranu zase ne. V polovině jsem jí fandila, ale tušila jsem že to by nebyl King, aby to dopadlo dobře. A nepletla jsem se, na konci jsem Carrie proklínala a nenáviděla.
Jinak je to úžasná knížka, která čtenáře pohltí. A na Kinga je nezvykle tenoučká. :D
TajemnaM
  22. 11. 2011, 11:52
První kniha od Kinga, díky které si získal fanoušky a pro mě ale až čtvrtá kniha, kterou jsem od něj četla. takže po To, Holčičce a Nezbytných věcech jsem byla trošku zklamaná. Je tam vidět to "mladí" (myslím spisovatelské) a přeci jenom pár věci zde nesedí. Ovšem stejně se mi to líbilo, i když ne tak moc, jako ostatní.
Aratar
  28. 8. 2015, 16:31
Musím říct, že mě Kingova prvotina trochu zklamala. Už od prvních stránek je nám jasné, co se zhruba stane, a tuto představu nám ještě do detailů zpřesňují jednotlivé výňatky z imaginárních faktografických knih, novinových článků a záznamů očitých výpovědí. A to je podle mě kámen úrazu. Reportážní a místy až dokumentární forma vyprávění události, která se již stala, mi vůbec nesedla. Pokud by byl příběh pojat z pohledu Carrie, byla by to opravdu pecka, takto to u mě bohužel zůstává pouze nevyužitým průměrem.
Gigant
  26. 12. 2013, 23:24
Velmi dobrá kniha, zajímavý, a hlavně originálně podaný děj (úryvky z novin, výslechů...). Zápletka je poměrně primitivní, bez dějových odboček, což dělá z Carrie snadné, přímočaré čtivo. Příběh mě pobavil, ačkoliv nijak neoslnil.

Hodnotím solidních 4* - 80/100
mauvais-ange
  18. 12. 2013, 21:20
Moc dobrá kniha, líbily se mi prostřihy do studií o Carrie i do výslechů...Celkově zajímavé, jen se mi nelíbilo, že bylo řečeno brzo, že se něco "velkého" stane...Raději bych byla na konci více šokovaná :-)
JarKun
  22. 9. 2013, 13:26
Velká prvotina velkého mistra. Málokdo dokáže člověka udržet v napětí i přesto, že už mu ve třetině příběhu sdělí, jak dopadne. Člověka zamrazí už po třetině knížky, ale stejně čte dál a ptá se: Proč se to stalo? Jak se to stalo? Dalo se tomu nějak předejít? Není divu, že se King hned po svém prvním románu mohl věnovat už jenom psaní.
Raggen
  9. 6. 2012, 10:06
Právě dočteno a jsem nadšená! Knihu jsem úplně zhltla, nemohla jsem se odtrhnout, tak strašně moc jsem chtěla vědět jak je to dál... Děj mě vtáhl a připadala jsem si jeho součástí, díky novinovým a knižním citacím mi příběh připadal o to reálnější... Určitě stojí za to! 100%
Svatoslav.Svatomír
  21. 6. 2016, 23:01
Carrie byla první Kingovou knihou. Carrie byla mou první Kingovkou. Carrie je a bude mou první Kingovkou, jež mě přivedla do náruče mistra děsu a donutila mě si od něj přečíst úplně vše. Ještě teď děkuji té náhodě, kdy mi kniha padla do oka. Děkuji!
Lenitschka
  19. 6. 2012, 15:37
Velmi poutavý příběh. Ano, situace ze závěru příběhu by byla v reálném životě katastrofální, neodpustitelná, ale na druhou stranu opravdu Carrie byla jediným viníkem? Jestliže jí bylo přáno peklo (mnozí čtenáři to tak sami cítí), co přát těm, kdo ji do této situace dostali (matka, spolužáci,neteční učitelé)...? Kdo jsi bez viny, hoď kamenem...
Trina1
  5. 5. 2011, 16:39
Tohle byla moje první knížka od Stephena Kinga. Nikdy mě nenapadlo číst jeho knížky, mám ráda detektivky, ale horory moc ne. Přesto jsem zkusila si Carrie přečíst. Nemohla jsem se od ní odtrhnout - je skvělá. Stephena Kinga přiřazuji k dalším mým oblíbeným autorům.
Eumenida
  13. 2. 2011, 18:45
Carrie je jedna z nejlepších. Útlá knížka, silný příběh. Paradox? Přestože vlastně prozrazuje dopředu děj, příběh se čte jedním dechem, je strhující. Carrie mi bylo líto, vlastně to byla chudák holka. Matka cvok a spolužáci hajzlíci. Neměla nikoho, na koho by se obrátila. A pak, když bylo všechno na cestě k zlepšení, přišel ten přiblblý vtípek, který zafungoval jako pověstná kapka, která přeteče. Takže ukončení Carriina působení bylo jen logickým vyústěním.
Osobně bych dala 100%.
Buřinka
  22. 9. 2016, 7:37
Četla jsem před mnoha lety, kdy jsem měla období knih Stephena Kinga. Příběh neatraktivní, psychicky labilní dívky Carrie, která má tak trochu nadpřirozené vlastnosti, nelze zapomenout. Dobře prokreslené vlastnosti jak hlavní hrdinky, tak matky, spolužaček a pod. Šikana z příběhu je aktuálním tématem i dnes - mnoho let po napsání tohoto díla.
lidus
  29. 1. 2014, 16:59
Vedle Carrie pro mě byla rovnocennou hlavní postavou Sue. Ona ztělesňuje město, vlastně celou společnost, ve které se příběh odehrává. Ukazuje se, že lhostejnost nadělá stejnou škodu jako zloba. Za to, co se stalo, vlastně nikdo nemohl, ne? Omyl. Mohli za to všichni.
we.ri
  1. 11. 2012, 21:57
Pro něj první výrobek, pro mě první knížka z Kingovy dílny. A byla jsem překvapená, jak se mi líbila. Nejsem moc na až takhle moc morbidní příběhy, ale styl psaní se mi líbil a bylo to zajímavé počtení :)
Vera Silent
  21. 7. 2011, 13:24
Carrie má jak vidím výborné hodnocení, tak jí na procentech neubere, když budu bez okolků upřímná. Mě se tahle Kingova prvotina nelíbila. Za prvé není napsána (logicky) tak vytříbeným stylem, takže bych nad ní radostí neskákala, a potom mi přijde příliš plná krve a málo pracující s duševní atmosférou. Je to styl: povraždíme co nejvíce lidí banálním krvavým způsobem a máme dobrý horor, který mě nesedí.
Honzy
  29. 1. 2011, 14:30
Od této knihy jsem neočekávala vůbec, ale opravdu vůbec nic jelikož to je jedna z prvních Kingových napsaných knih(ještě před ní napsal Dlouhý pochod, Running man a Vztek)... Po chvíli jsem se ale do knihy tak neuvěřitelně ponořil, že jsem poznal, že v Kingovy byl talent vždycky. Carrie byla skvěle vyzobrazená šikanovaná dívka, které jednou "ruply nervy" a lidé z celého města toho později litovali a tvrdě za své špatné činnosty vůči ní zaplatilo. Carriena matka byla rovněž skvěle vymyšlená a myslím, že nikdo z nás by takovou matku nechtěl:) Dokonalé popsání posledních 50ti stránek. Jedna z prvních a zároveň nejlepších knížek..!
Adenoid Hynkel
  15. 5. 2016, 18:49
Musíme k této novele přistupovat jinak než ke zbytku Kingovy tvorby - přece jen je to jeho prvotina. A i přesto v sobě nese ukázku surovosti, kterou přece na Kingovi máme tak rádi - uznávám, není to vzletná jazyková symfonie, ale čas od času od ní člověk potřebuje odpočinout - a to Král nabízí spolu se spoustou krve, pár psychickými poruchami a náboženským fanatikem, a tak se při čtení raději vyvarujte hříchu...
hladass
  11. 1. 2016, 0:16
I když lze z ještě ne zcela vybroušeného stylu poznat, že se jedná o Kingovu prvotinu, stejně jde o jednu z jeho nejlepších knih... Příběh o spolužáky a fanatickou matkou šikanované dívce, která postupně objeví své telekinetické schopnosti čtenáře chytne a až do konce nepustí a to i když celou dobu víme, co se stane... Ale ne jak s proč...
Lindsey
  27. 12. 2014, 21:31
No... z Carrie jsem hodně na rozpacích. Nejde ani tak o samotný příběh, tomu není co vytknout, jako spíš o úryvky z knih a různých článků, které doplňují celý příběh. Jedná se o opravdu výborný nápad, ale problémem pro mě je jejich styl psaní. Nebudu tvrdit, že tomu bůhvíjak rozumím, ale skutečně si nemyslím, že by někdo napsal do rozhovoru: "Slyším monotónní zvuk, který vydává můj magnetofon. Všechno mi připadá příliš povrchní a pomíjivé, jako nános laciné patiny na temnějším světě – skutečném světě s jeho děsivými přízraky." Taky jsem příliš nepochopila, proč jsou tak zkoumány příčiny chování Sue (v knihách o Carrie), ale dejme tomu. Celkově ale byly tyto úryvky dobrým nápadem a po přečtení závěrečného mi naskočila husí kůže. Dobrá, místy zdlouhavá a nudná, ale zároveň i chytlavá a děsivá kniha.