Kočár do neznáma

Kočár do neznáma

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5255-8

Moba (2013) 978-80-243-5255-8 240

V červenci roku 1789 vyhnala Francouzská revoluce z domova tisíce příslušníků šlechtických rodin. Mnozí přišli o všechen majetek a sotva uhájili holý život. Na nejistou cestu se vydávají i dvě sestry, které hledají útočiště u příbuzných v cizině. Zamíří nejprve do Říma, později na italský jih. Rozbouřená doba, staré rodinné spory a nové intriky je však vyženou z každého azylu. Marně se pokoušejí najít domov u lidí, na které dosud spoléhaly. Jejich poslední nadějí se stává malé panství kdesi na území Rakouska. S novým očekáváním se vydávají do krajiny, o níž do této doby téměř neslyšely - do Čech. (Založil/a: Nika_D)

chrispe
  9. 8. 2013, 10:00
Kniha je čtivá a celou dobu mě držela v příjemném napětí (přestože odhadnout celkový i dílčí závěry není zase tak těžké). Je plná zvratů, které hlavní hrdiny nenechají ani na chvíli vydechnout. Pro mě pohodové letní čtení. Btw: zatím je to teprve druhá kniha od této autorky, kterou jsem přečetla, avšak když si uvědomím, jak začíná film Andělská tvář, tak si říkám, že má autorka asi hodně ráda oheň. :)