Královské tajemství

Královské tajemství

Moba - 2013

Moba (2013) 272

Chtěli byste mít schopnost vidět do minulosti? Viki tuto schopnost má, ale zrovna dvakrát nadšená z ní není. Ono ani není divu; nikdo jí nevěří, nemá se komu svěřit. Všechno se ale začne měnit, když se rozhodne vypátrat, kdo je tajemná dívka z jejích vidin. Podaří se jí to? A za jakou cenu? Co při hledání najde a co naopak ztratí? A jak odhalení pravdy změní její život? (Založil/a: Nika_D)

bublynka22
  28. 8. 2015, 11:45
Souhlasím s Asronius - knížka je určena čtenářkám, které mají rády moderní Popelku na všechny způsoby. Pohodová dívka Viky se v knihovně seznámí s panem Dokonalým a všechno jde najednou hladce. Ted je první člověk,kterém upřizná, že vidí do minulosti, nad čímž jako historik nadšeně zajásá. V příběhu se pak prolínají části z minulosti (vidiny) se současností (idylicky se odehrávající románek Viky, které jde někdo po krku). Knížku jsem neustále odkládala a zase otevírala a probíhala další řádky nevěříce vlastním očím. Poněkud kýčovitější fikce - nicméně jak varuje věnování- komu se to nelíbí ať se obrátí na povzbuzovatele autorky,která by jinak měla příběh stále v šuplíku.
Astonius
  6. 7. 2014, 22:51
Myslím, že by u této knihy mělo být poznamenáno, že se jedná o četbu pro mladistvé dívky, alespoň podle mého názoru. Zmínka o zařazení knihy do "historie, román, detektivní" vzbuzuje moc velká očekávání, která byla v mém případě absolutně nenaplněna. Příběh ze současnosti, který je zde popisován, je velmi naivní a jednoduchý a absolutně mě nebavil, přece jen jsem už "odrostlejší" čtenářka a romantický románek Viki a Teda by mne zaujal možná v 16 letech. Paralelní příběh z minulosti měl pro mne jediné plus - že ve mně vzbudil ještě větší zájem o osobnost našich dějin, které se týká - ale žádnou další hodnotu pro mne prakticky neměl.