Nebohé čarodějnice a boží inkvizitoři

Nebohé čarodějnice a boží inkvizitoři Originální název: Nebohé čarodějnice a boží inkvizitoři

Egmont - 2009
ISBN: 978-80-252-1291-2

Egmont (2009) 978-80-252-1291-2 114

Hony na čarodějnice představují jedno z nejtemnějších období naší historie. Nevinní lidé trpěli v mučírnách a umírali na popravčím špalku nebo hořící hranici. Nechvalně se proslavil hlavně inkvizitor Jindřich Boblig, který na Šumpersku, na panství zámku Velké Losiny, rozpoutal hotové peklo.
Máte pevné nervy a pro strach uděláno? Pak otevřete tuto knížku a přečtěte si, co je to španělská bota, katův žebřík nebo palečnice. Na stránkách této knihy navíc najdete i spoustu zajímavostí z doby, o které se vám učitelé málem neodvažují nic říct. České dějiny nikdy nebyly tak děsné! (Založil/a: marta-b)

soniaf
  28. 12. 2011, 16:13
Děsné české dějiny jsou docela ubohou napodobeninou Děsivých dějin. Nejvíce mě rozčilovalo, že za každým odstavcem (na jedné straně dokonce 4 krát) byla poznámka o tom, že hrůzy honu na čarodějnice se podobají hrůzám školním, jak váš učitel tohle a kuchařka tamto... V Děsivých dějinách takovéhle vtípky najdeme taky, ale s mírou. Tohle se fakt nedalo číst a musela jsem se vysloveně nutit. Takovéto pasáže jsem pak přeskakovala, takže jsem nečetla tak půl knihy, protože podobné poznámky byli mnohdy delší než odstavec o čarodějnicích předtím. Česká napodobenina populárních a vtipných Děsivých dějin tedy dopadla tragicky !!
adevr
  13. 1. 2012, 23:28
Myslím že kniha i její dotisk je momentálně zcela vyprodaná, a to mluví za vše.
Mě se také líbila. Myslím že se její autorka paní Krejčí poprala s tématem více než zdatně.
mart115
  9. 12. 2015, 17:05
Mě se kniha rozhodně nelíbila. Připadala jsem si při četbě jako dítě z mateřské školky. Poznámky v závorkách mi opravdu vadily.
petul
  13. 1. 2012, 23:20
Mě se knížka líbila velmi. Je nejen poučná, ale i zábavná... Je to kniha pro děti, a Děsivé dějiny podávají i toto strašné období vkusnou formou. To, že se zmiňují učitelé a škola je záměr, děti se při čtení mohou zachytit něčeho známého, méně děsivého. I když třeba někteří učitelé matematiky........ :)
Každopádně kniha vtipnou a nenásilnou formou, seznamuje své čtenéře s temnou kapitolou nejen našich dějin, a navíc i pobaví. A osvěžující ilustrace,dokreslující děj historickými reáliemi, jsou dozajista třešničkou na tomto literárním dortu...