Zraněné dětství

Podtitul: Zúčtování se svým otcem, slavným hercem Klausem Kinským

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2222-5

Ikar (2013) 978-80-249-2222-5 256

Pola Kinski, dcera enfant terrible německého filmu, vypráví o svém dětství a mládí, přičemž bez jakéhokoliv sentimentu, neúprosně účtuje s člověkem, pro něhož bylo samozřejmostí překračovat všechny hranice a který bez zábran riskoval, že zničí svému dítěti život. (Založil/a: Nika_D)

Reetri
  12. 9. 2013, 17:31
Očekávala jsem, že se mi nastíní smutný osud děvčete, kterého budu litovat, se kterým budu soucítit. To se však překvapivě nedostavilo. Naopak jsem si, s tím jak příběh plynul, vybudovala k Pole lehké nesympatie. Je vcelku logické, že se dítě nedokáže těmto věcem ubránit. Proč si to ale nechala líbit tak strašně dlouho? Mohla říct DOST. Mohla za ním přestat jezdit. Musela by se však vzdát luxusu, kterým ji neustále rozmazloval a musela by dospět - stát se soběstačnou. Smutné.

Napsáno je to ale poutavě, čtivě a takovou tou stravitelnou formou.
MargarethMatthews
  7. 8. 2014, 18:07
Já vlastně ani pořádně nevím, co bych k příběhu mohla napsat. Polin životní příběh je silný a plný negativ. Je těžké říct, jaká kniha vlastně je, protože je autobiografická. Rozhodně se nejedná o oddychovou četbu u které by člověk mohl relaxovat. Na druhou stranu si myslím, že patří do rukou mnoha dospívajících dívek, které jsou sami obětmi něčeho podobného. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla už kvůli stylu, který činí celý příběh rychle plynoucí a snadno čtivý.