Svoboda na počátku i konci

Svoboda na počátku i konci

BETA Dobrovský - 2013
ISBN: 978-80-7306-544-7

BETA Dobrovský (2013) 978-80-7306-544-7 320

Stěžejní kniha jednoho z nejvýznamnějších duchovních učitelů 20. století, jenž po celém světě rozmlouval s širokým publikem i s významnými filosofy, vědci, umělci a duchovními lidmi o potřebě radikální proměny člověka.
Jako filosof záměrně nevytvářel žádný žádný systém, nýbrž se zabýval zcela obyčejnými věcmi každodenního života a problémy současné společnosti, jako je korupce, násilí, hledání bezpečí a štěstí, potřeba zbavit se strachu, hněvu, smutku. Přístupnou formou, leč velmi poctivě a důkladně zkoumá jemné uzpůsobení lidské mysli a ukazuje, že meditativně duchovní rozměr dává člověku svobodu, která je nezbytná, abychom mohli skutečně být sami sebou.
Kniha je určena každému, kdo se ocitl na křižovatce a potřebuje v životě najít nějaký opěrný bod. Krishnamurti odkrývá nejrůznější domněnky a spojitosti, které dusí naši schopnost nahlížet skutečnost bezprostředně a přímo. Poznání, k němuž směřuje, osvobozuje od strachu, nudy, pocitu marnosti a celé škály ničivých, otupujících posedlostí, jimiž je postižena naše doba. Tato kniha nevšedních úvah a rozhovorů čtenáře jemně vede k novým a pronikavým vhledům, které mají hluboký osvobozující účinek. Boří falešné jistoty, a tím otevírá prostor pro schopnost žasnout, bezprostředně poznávat vlastní vědomí a důvěřovat své vlastní jedinečné zkušenosti. (Založil/a: Nika_D)