Bez pověření v Berlíně

Bez pověření v Berlíně

Podtitul: Setkání s vůdčími osobnostmi III. říše

Originální název: Ohne Auftrag in Berlin, Begegnungen mit Mächtigen des 3. Reiches

Nezjištěno / Jiné - 2007
ISBN: 978-80-903919-0-1

Nezjištěno / Jiné (2007) 978-80-903919-0-1 232

Je to asi nejvzrušivější kniha, která byla napsána o Třetí říši a jejích předních mužích. Autor, mezinárodně uznávaný průzkumník Tibetu, se v letech 1935-43 v Berlíně setkával - „bez pověření“ - s elitou tehdejší Říše k osobním rozhovorům. Tato setkání v izolovaném a zavrženém Německu jsou velice významná a představují cenné rozšíření našich znalostí soudobých dějin.
Sven Hedin, neúplatný a ušlechtilý švédský vlastenec, nám umožňuje hluboký pohled do vůdčích kruhů nacionálně socialistické vlády.

"Po velkém zemětřesení, které bylo důsledkem druhé světové války, zde nastalo nebezpečí, že se historická pravda nedostane ke svému právu, a že osoby i události budou líčeny tak, jak si vyžádá zájem pozdější doby. Proto se mi zdálo důležité podat bez opisování, přikrášlování, snižování i bez doplňování zprávu o tom, co jsem vlastníma očima a ušima viděl a slyšel - i když šlo třeba jen o malé jednotlivosti ve velkém dramatu." Sven Hedin

Vyšlo v nakladatelství Reconqista (reconqista.cz) (Založil/a: Zdravic)

Zdravic
  16. 7. 2013, 9:18
Cenné pohľady na historické obdobie, ktoré je snáď najviac opradené propagandou, mýtmi, historickou falzifikáciou, navyše od osobnosti, ktorej život hovorí sám za seba. Autor knihy si dokázal zachovať chladnú hlavu a svoju tvár zoči-voči predstaviteľom 3. ríše, narozdiel od väčšiny európskych politikov tej doby.