Originální název: The Eyes of the Dragon

BETA Dobrovský - 2007
ISBN: 978-80-7306-287-3

BETA Dobrovský (2007) 978-80-7306-287-3 248
Laser-books (1996) 80-7193-014-8 343

Bylo nebylo byl jednou jeden zlý čaroděj...
...a dračí srdce a princové... ďábelský mág a temná věž... starobylý hrad a strašné tajemství.
Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitelnějšího království špatnosti... a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie... neříkejte, že nejste zvědaví!
Tajemné chodby, dračí oči, ďábelské síly, nejtemnější hlubiny strachu - to se na vás Stephen King znovu chystá!
Čtenáři Temné věže neponechají bez povšimnutí fakt, že se jedná o další knihu dokreslující svět Rolanda z Gileadu.

Peetuliska
  12. 5. 2014, 12:27
Kniha, kterou King chtěl věnovat svým dětem, protože ho už nebavilo jim před spaním pohádky vymýšlet, nakonec se to trošku zvrtlo…
Jsou dva bratři, jeden je úkladným čarodějem dohnán k obvinění, že zabil svého otce. A pohádka podle Kinga začíná :-´)
jehlaspichlas
  12. 8. 2012, 18:36
Je to asi jediná fantazy, kterou King napsal, proto to tak beru a hodnotím. Dobrá pohádka, která mne od něho velmi překvapila, obzvláště postava Randalla Flegga, který
vystupuje i v jeho impozantním románu: Svědectví.
Fešná Bleška
  9. 12. 2014, 15:38
Kingova pohádka... Nevěděla jsem, co čekat, představa Kinga jak píše mírumilovné pohádky o statečných princích a zakletých princeznách mi přišla absurdní. No, nakonec zas tak mírumilovná nebyla. A to je jedině dobře.Není to klasický Kingovský horor, přestože některé jeho prvky nese, například charakteristický konec. Kniha není o děsu, spíše o úžasné atmosféře, o pocitu jakéhosi lezavého zla, soustředěné kolem asi nejvydařenější postavy celého románu - kouzelníka Flagga. Děj se netáhne a je nepředvídatelný. Celkově kniha ubíhá velmi rychle a než se nadějete, jste na konci, který, jak už jsem říkala, je prostě "Kingovský"...
Ghoulman
  10. 7. 2010, 22:52
Srdeční záležitost. Vzpomínám si, když jsem poprvé tuto "pohádku" četl, je to už nějaký ten čas co jsem si ji půjčil z naší malé knihovny. Byl to starší výtisk, z části potrhaný, z části politý avšak s krásnými ilustracemi a uhrančivým písmem. Když jsem tu knihu otevřel bylo to něco co jsem do té doby nezažil. Hned jsem přečetl 50 stran a to jsem v té době byl ještě poměrně malý a nikdy jsem nepodal takový výkon co se týče čtení na jedno posezení. Do dneška si pamatuji atmosféru knihy a její neopakovatelné aroma a literární styl. Po letech jsem zašel do knihovny a vyměnil svůj nový objednaný výtisk za ten starý a poničený. Jeden z nejlepších obchodů, které jsem kdy udělal...
Very.N
  7. 5. 2013, 14:37
Moje milovaná knížka od Kinga - při vzpomínce na tuhle knížku se opět vidím, jak běhám po chodbách hradu, dívám se dračíma očima a vzpomínám na tu tajemnost a dokonce ještě cítím tu úzkost ze stísněnosti věže... Takhle knížka mě vtáhla do děje.
JarKun
  8. 5. 2015, 17:52
King dokazuje, že psát může prakticky cokoliv. Ale do jeho horrorových děl má tato fantasy pohádka přece jen daleko. Mírně nad průměr ji určitě zvedá postava Randalla Flagga, největšího darebáka Kingovy historie, známého i ze Svědectví a zejména z apokalyptického dobrodružství Temná věž. Kniha je psána takovým tím strohým stylem, jakým byla psána první část Temné věže - Pistolník. Pro mě tedy rozhodně ne zásadní dílo tohoto mistra, ale za přečtení to stálo.
twiGGy88
  29. 9. 2013, 22:06
V patnácti jsem hltala slovo za slovem, větu za větou, stránku za stránkou a přečetla knihu v rekordním čase. Tak moc mě bavila. Dnes už Kingovy knihy nečtu vůbec, ale na tuto obzvlášť ráda vzpomínám. Možná se k ní někdy v budoucnu vrátím, abych se přesvědčila, jestli byla opravdu tak strhující.
Nikyz
  23. 5. 2013, 11:34
Knihu si musím někdy přečíst ještě jednou. Četla jsem jí asi ve 14 letech a pamatuju si z ní skoro už jen dojem po přečtení. Vím, že jsem jí doslova hltala a dějem jsem byla překvapená. Dodnes jí proto doporučuju, kde mohu:)
bublynka22
  10. 1. 2012, 19:15
Pro mě bezesporu nejlepší kniha z rozsáhlé dílny mistra hororu, snad právě proto, že není hororem tak docela, jen balancuje na jeho hraně, nutí vás otáčet jednu stránku za druhou a se zatajeným dechem držet pěsti svému hrdinovi.
upppik
  15. 1. 2012, 12:47
Nejlepší "pohádka" co jsem kdy četla :) King jako vždy skvěle vykreslil postavy a vám pak nezbývá nic jiného, než číst a číst než se dozvíte, jak to s hlavním hrdinou (vlastně princem) dopadne!
Honzy
  11. 12. 2010, 19:39
Já na pohádky nikdy nebyl, vždy jsem si raději pustil cokoliv jiného. Ale Dračí oči se mi krásně četli. Jak už tady zaznělo, mělo to takové zvláštní aroma, které jsem naprosto zřetelně cítil. Knížka mi neuvěřitelně rychle ubíhala a četla se skvěle. Nepatří mezi nejlepší nicméně já ji mám prostě rád:) Konec moc hezky a zase tak trochu "kingařsky" napsaný. Ale proto ho všichni máme rádi, proto jak dokáže psát:)
Adenoid Hynkel
  28. 6. 2016, 13:09
Proč číst Perníkovou chaloupku, když máme toto? Dračí oči se stávají silným soupeřem mnoha klasických pohádek (a to neříkám nijak zaujatě) - obsahuje všechno, co má mít: statečného prince, zlého kouzelníka, mírumilovné království, jež se tento černokněžník snaží rozvrátit, řadu nepochopitelných a osudově důležitých náhod, starý hrad s tajnými chodbami a postavu, která se na konci příběhu přece jen povznese nad svůj vztek a stane se lepším člověkem. Čtivosti nelze nic vytknout, knihu spolykáte během chvíle a ještě budete překvapeni. Ale to, jestli je špatná nebo ne, to vám neřeknu, to si musíte rozhodnout sami...
Jarohrad
  29. 11. 2013, 18:10
Krásná pohádka v tom pravém slova smyslu. S.K. zde opět prokazuje své vypravěčské schopnosti a ukazuje, že by mohl být "mistrem" jakéhokoliv žánru.
ZlatiHra
  15. 3. 2012, 23:01
Taková drsnější pohádka. Za jedno přečtení to stálo, podruhé ji vezmu do ruky až budu před spaním předčitat svým dětem na dobrou noc. :)
dollyk
  9. 9. 2016, 21:46
Jako doplněk k Temné věži, budiž, ale jinak je to jen slabý kingovský odvar. Navíc mě Kingův způsob vyprávění, ty dlouhé odbočky s ukecanými pasážemi, které jindy tak miluji, protože vím, že knize dodávají opravdovost, v tomto případě trochu štval svou přízemností. O domě pro panenky a ubrouscích popsal snad víc řádků než bylo třeba. Naštěstí se v druhé polovině začal zabývat tématy, která mu (na rozdíl od ťuťuňuňu dětských motivů) jdou o poznání lépe. To mě jako dospělého bavilo, ale nejsem si jistý, jestli by mě první část zaujala jako dítě.
sheylka
  16. 9. 2012, 22:35
Zdařilá pohádka od mistra hororu, zní to nepředstavitelně, ale myslím, že to zvládl bravurně :) 4 hvězdičky dávám proto, abych dokázala ohodnotit i jeho TOP tituly... Škoda jen, že je knížečka tak tenká, bylo mi líto ji dočíst. Moc hezký příběh... A mám takový dojem, že s Flaggem se ještě někdy "setkám".
HellFire
  20. 2. 2012, 20:08
Pro mě nezajímavá a na Kinga zvláštně napsaná kniha. Kdyby na obale nebylo mistrovo jméno, nevím jestli bych ji vůbec dočetl do konce...
Horqusa
  28. 1. 2011, 22:03
Tato "pohádka" se mi opravdu moc líbila. Bylo to trochu něco jiného než typický King. Příběh je poutavý a kniha se čte sama:) Přečetla jsem ji za ty roky už 3x... a stále má takové "TO" kouzlo, kdy cítíte dobro a plíživé zlo...a nikdy nezapomenu na ubrousek ke každému jídlu:))
IndiaPanda
  9. 11. 2013, 22:59
Pohádka pro dospělé :-) Moc povedená knížka, děj je poutavý a rychle odsýpá :-)Jedna z mých oblíbenějších od Kinga :-)
Phoebe_Esteban
  18. 7. 2011, 8:43
Kingovská pohádka. Milý příběh, doporučila bych všem, kteří by rádi zabrousili do kingovek, ale příčí se jim strašidelné příběhy. Sice nepatří mezi jeho nejlepší díla, ale i tak nenudí.
Elfiska
  27. 5. 2011, 16:59
Moje první a dosud nejoblíbenější Kingovka, k níž jsem se dostala ve svých 14 letech. Úplně mi učarovala a já zjistila, že ne všechny pohádky jsou pro děti :o). Doteď na ni nedám dopustit a každému vřele doporučuji k přečtení (opravdu každému, nejen příznivcům hororů).