Alfred Hitchcock a tři pátrači 1: tajemství strašidelného zámku

Alfred Hitchcock a tři pátrači 1: tajemství strašidelného zámku
Originální název: Alfred Hitchcock and The Three Investigators and The Secret of Terror Castle

Mladé létá - 1993

Mladé létá (1993) 114

Všichni tři chlapci bydlí v Rocky Beach, malém městečku na pobřeží Tichého oceánu, vzdáleném jenom několik kilometrů od Hollywoodu. Bob Andrews je malý, ale obratný mládenec, přemýšlivý, hloubavý typ, i když má sklony k dobrodružství. Petr Crenshaw je poměrně vysoký a svalnatý a o Jupiterovi Jonesovi by se dalo říci, že je tlustý a trochu nemotorný. Už jako malému se mu kvůli tomu ostatní smáli. Proto vždy chtěl, aby ho lidé brali vážně a tak jen co se naučil číst, četl všechno co se mu dostalo do rukou a nejvíc ho zaujaly knihy o kriminalistice a psychologii. A protože měl dobrou paměť, zapamatoval si téměř všechno co přečetl a moc rád o všem diskutoval, takže i učitelé ve škole pokládali za moudřejší nepouštět se s ním do debaty o rozličných faktických problémech. Stávalo se jim totiž, že je často usvědčil z omylu. Tito tři podnikavci se nabídli najít A. Hitchcockovi strašidelný dům pro jeho nový film. Ve starých novinách se dočetli o Strašidelném zámku a samozřejmě se okamžitě rozhodnou ho navštívit. Velmi rychle zjistí, že přívlastek „strašidelný“ není náhodný a s řáděním strašidla se setkávají na každém kroku (Založil/a: matrosh)

Angelo Vanelli
  23. 6. 2013, 22:50
Pamatuji si, když jsem, ještě jako malý kluk, četl tuto knihu, že jsem se u ní bál. Ale to už je dávno.
Buriška
  3. 11. 2016, 20:12
Tato kniha je spíše pro náctileté čtenáře. A pro ty je děj jistě napínavý. Není dlouhý, takže za pár hodin přečtený. Je čtivý, s rychlým sledem a zajímavým rozuzlením.