Ostružinové víno

Originální název: Blackberry Wine

Knižní klub - 2007
ISBN: 80-242-0708-7

Knižní klub (2007) 80-242-0708-7 302

Jay Mackintosh je spisovatel žijící běžným životem, stejným jako většina Londýňanů. Cosi mu však v životě schází - do chvíle, než si jednoho večera otevře láhev domácího vína, která mu zbyla po dávno ztraceném příteli. Víno s palčivou chutí a vůní připomínající podzimní závan větru přinášejícího kouř a vzpomínky na cosi dávno ztraceného, vzpomínky na dětství, kdy vše bylo nové a vzrušující, touhu po romantice a nevšedních zážitích, sladkou a zároveň hořkou nostalgii, jakýmsi zvláštním, magicým způsobem změní jeho osud. Jay se rozhodne zakoupit domek v malém francouském městečku Lansquenet nad Tannou a odstěhovat se do něj. A městečko i jeho svérázní obyvatelé si najdou zvolna cestu k jeho srdci. (Založil/a: Vendy)

chrispe
  16. 10. 2012, 18:13
Opět Lansquenet nad Tannou a opět krásný příběh. A i když jsem u té knihy v jedné chvíli pukala vzteky, moc se mi líbila a vím, že jen jednou přečtená rozhodně nebude.
Buřinka
  28. 7. 2016, 17:38
Další pěkný příběh od J. Harris. Krásné a barvité popisování vzpomínek, prostředí, lidiček... Uklidňující, doporučuju.
FloKi
  27. 10. 2011, 13:30
Milé, čtivé, chytlavé. Byť nejde o žádný literární skvost století, Harris mě zaujala. Svým jemným popisem (vůně a chuť vína), prolínáním minulosti a přítomnosti a samozřejmě malebným Provence. Ideální čtivo pro podzimofily ;)