Spi, bledá sestřičko

Originální název: Sleep, Pale Sister

Knižní klub - 2006
ISBN: 80-242-1626-4

Knižní klub (2006) 80-242-1626-4 331

Malíři Henrymu Chesterovi je bezmála čtyřicet, když se ožení s Effií, sedmnáctiletou dívkou, která už je několik let nejoblíbenějším, přesněji řečeno jediným modelem k jeho obrazům. Nikdo netuší, že sňatkem nudného patrona Chestera a nadpozemsky krásné, éterické Effie, začíná drama plné zmařených nadějí, tiché hrůzy, ohromujících tajemství, kouzel, lásky, vášně, nenávisti a touhy po pomstě. Kniha navazuje na tradici anglického gotického románu. Odehrává se ve viktoriánské době, především v Londýně. (Založil/a: Vendy)

Skřítek
  19. 3. 2013, 18:52
Naprosto šílené, zmatené, ale tak dokonale strhující. Jak to vlastně dopadlo? Díky, paní Harris, rozpolcení čtenáře se Vám podařilo.
chrispe
  7. 11. 2012, 22:56
Číst tuto knihu o půlnoci na prosklené verandě někde uprostřed lesa nebyl asi ten nejlepší nápad a už vůbec ne, kdy jste zabraní do části o cestě k hrobce. :) To potom i díky obyčejné můře vyskočíte z židle metr dvacet... u Joanne Harris mám tendece se opakovat vyzdvihováním umění vytvořit specifickou atmosféru knihy a u této to není jinak.
Irene
  31. 5. 2011, 14:02
Viktoriánská éra je moje období, esoterika mě láká. Poprvé jsem knížku četla v angličtině a přišlo mi ukrutně napínavé a záhadné(druhé čtení v češtině mě nijak nezklamalo).