Agent 6

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4057-2

Knižní klub (2013) 978-80-242-4057-2 448

Lev Děmidov, hlavní postava kriminálních bestsellerů Dítě číslo 44 a Utajovaný projev, už není členem moskevské tajné policie. Poté co byly jeho žena Raisa a dcery Zoja a Jelena zařazeny do delegace nazvané Mezinárodní mírové turné studentstva a vyslány do Spojených států, však znejistí. A právem: bez možnosti jakkoli zasáhnout sleduje, jak politická mašinerie šedesátých let nemilosrdně zničí jeho rodinu. Lev však není z těch, kdo se s tím smíří. Na vlastní pěst se vydává po stopách člověka, který ví, co se v New Yorku té tragické noci odehrálo. Člověka označovaného jako Agent 6. (Založil/a: oondra)

Tom Rob Smith Tom Rob Smith
*1979

janeicka
  8. 1. 2014, 18:04
Agent 6 mi přišel ze všech tří zatím vydaných knih o Lvu Děmidovovi nejpropracovanější. Zápletka a některé prvky děje mi nepřišly tak nelogické jako u Utajovaného projevu, autor si rovněž odpustil přespříliš šťastný konec, za což jsem mu opravdu hodně vděčná. Sice jsme museli se Lvem čekat skoro 15 let od hlavního zločinu, až se rozeběhne sovětská invaze do Afghánistánu, aby mohl autor do příběhu zakomponovat další mezník v historii Sovětského svazu, a tak jsem ještě zvědavá, jestli se Lev dočká Perestrojky, anebo zapříčiní rovnou rozpad SSSR - tomu bych se ani nedivila :-)
Rames
  16. 11. 2016, 18:17
Podle anotace jsem trochu zmatená co se týká posloupnosti děje. Začala jsem číst agenta ale jemu předchází Dítě 44 , tam ale vyšetřuje vraždy Lev se svou ženou Raisou se kterou se seznámí až v druhé knize! No, to jenom na okraj jistě tomu přijdu na kloub až zhltnu Dítě 44.
A tím zhltnu , myslím zhltnu protože jinak se to nazvat nedá. Děj je strhující a napínavý ale to nestačí, tím že je zasazen do nestabilního prostředí ve kterém si nikdo není jistý svým životem , dosáhl autor mrazení v zádech každého čtenáře a to bez pomoci popisů brutálností a nechutností.
Moje hodnocení snižuje pouze to, že jsem četla A.I. Solženicyna, což naprosto vylučuje uvěřitelnost příběhu.
Potulný mnich
  9. 1. 2014, 22:05
Jaký tajemný osud si připravil Tom Rob Smit pro naše hrdiny? Co je čeká? Nebudu nic prozrazovat, to ať si čtenář zjistí sám:-)

Kladné body: Napínavé, dobrodružné, syrový děj, hlavní hrdina Lev Děmidov a Raisa...
Záporné body: Někde se děj zbytečně vleče a je nezáživný, ale ke knize prostě ten "úsek" patří....
Adri-Anna
  31. 5. 2014, 11:51
V půlce knihy jsem se řadila k těm, kteří považují tenhle díl za nejslabší, ale když jsem dočetla, ty nudnější části daly s těmi napínavějšími dohromady opět dokonalé počtení :-) ...klidně by mohl být i čtvrtý díl, tyhle neurčité (ač dojemné) konce nemám ráda :-(
VenDulin85
  23. 4. 2016, 19:26
Takže skoro rok uběhl od chvíle, kdy jsem se seznámila s milým párem, Raisou a Lvem Děmidovovými... Přečíst tři knihy nedá obvykle dost práce, ale číst o stalinském režimu, vracet se flashbacky zpátky do druhé světové a prožívat spolu s hlavními hrdiny opravdu nelidská utrpení, to potřebovalo hodně mého úsilí.
Tom Rob Smith má sympatický způsob psaní, za chvilku soucítíte s hrdiny, i když nejsou přesně podle vašeho gusta a díky jeho popisu jste během chvilky čtení vtaženi do mrazivých situací. Když pak zvednete oči od knihy, jste překvapení, že existuje i jiný svět. Agenta 6 hodnotím tudíž opět velmi pozitivně, byť jsem v jednu chvíli zůstala čučet doblba a v duchu křičela NEEEEEEEEE! Když ale porovnám všechny tři příběhy, tak nejvíce a nejlíp na mě zapůsobil hned ten první.
Samael
  11. 5. 2014, 22:57
Začátek třetí knihy byl na mé gusto nezajímavý a možná i nudný.Vše se změnilo od doby co Lev putoval do Afgánistánu.Celkem se mi líbil i konec kdy Lev konfrontoval Yatese.
Taťána
  16. 2. 2014, 19:44
Pro mě nejslabší díl trilogie. Upřednostňuji stalinskou a chruščovovu éru před moderními dějinami a konfliktem v Aghánistánu. Lev je pořád Lev, i když starší. Přesto mi absence ruského prostředí vadila. Pro mě vede Ditě číslo 44!
HDosoudilová
  25. 6. 2015, 9:50
Klobouk dolů před autorem! Celá trilogie se mi strašně líbila, až mě mrzí, že už skončila =) jasně, některé pasáže mě bavily víc, některé méně. Poslední díl už mi teda víc než thriller přišel jako psychologické drama. Jsem zvědavá na filmové zpracování.
v.kubac
  16. 12. 2014, 21:32
Zpočátku knihy byl pro mne děj tak nezajímavý,že jsem knihu na nějaký čas odložil.Pak přišel druhý pokus a s ním Afganistán a zase to šlo samo.Jsem zvědav zda dá autor Lvovi v budoucnu ještě šanci.
I0li
  10. 10. 2013, 14:25
Samotný na poušti
ztratil jsem směr:
cesta je dlouhá, já
bezradný bez přátel,
a nevím, kudy se dát.

Lev na rozdíl od autora básně vždycky přesně věděl, kam má namířeno. Znal přesně svůj cíl, ale nedokázal jej dosáhnout.