Lisey a její příběh

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

BETA Dobrovský - 2007
ISBN: 978-80-7306-308-5

BETA Dobrovský (2007) 978-80-7306-308-5 464

Lisey Landonová je vdova po slavném spisovateli Scottu Landonovi, nositeli mnoha literárních cen. Když se Lisey konečně po dvou letech od manželovy smrti pustí do vyklízení Scottovy pracovny, uvědomí si, jak velký kus jeho minulosti (a vlastně i minulosti, kterou prožili spolu), vytěsnila z paměti. Proč tomu tak bylo? Co ji donutilo spustit mezi přítomností a časem minulým neprodyšnou purpurovou oponu?
Teprve když se na scéně objeví šílenec a násilník Dooley, musí se Lisey vydat po stopách vlastních vzpomínek a zjistit, co to před sebou ukrývala. Tu cestu, kterou pro ni nachystal zemřelý manžel, musí podniknout - jinak nepřežije.
Lisey a její příběh, na první pohled historie obyčejného manželství, je strhující román napěchovaný silou a něhou, krvavý a zároveň nádherný.

Romanka
  14. 2. 2016, 13:31
Lisey byla pro mě ošemetný příběh, chvílemi mě čtení bavilo, ale chvílemi vůbec, asi jsem čekala větší horor, každopádně krvavé dardy, SESIKO, Bájodolí a podobná smyšlená slova a úsloví mě zaujali a vtáhli do příběhu. Hodnotím jako takový lepší průměr.
VerenaLord
  29. 1. 2013, 3:26
Je to neskutečně schizofrenní příběh, lehce připomíná Rose Madder, lehce připomíná další díla. Docela průměrné až lehce podprůměrné. Oproti jeho typickému stylu se zde vymyká zajetým kolejím, ale ne zrovna v dobrém směru. Možná mi druhé přečtení změní názor.
ondrasek
  2. 6. 2015, 12:06
Au, tak tahle kingovka mě bolela.
Přirovnal bych ji k Talismanu, v němž se taky střídají dva světy - jeden reálný, druhý fantastický. A který mě nebavil ještě o fous víc než Lisey. Ta aspoň nebyla tak dlouhá.
50%.
skjaninka
  13. 4. 2010, 17:08
Túto knihu som začala čítať pomaly, po pár stránkach, len ako oddychovku, ale čím hlbšie som som sa dostávala do príbehu, tým menej som sa od nej šla odtrhnúť.
Asi preto, že zo začiatku som sa trošku strácala, ale po tom správnom vniknutí do deja sa mi to začalo páčiť viac a viac.
Napriek tomu, že je to thriller, pri čítaní kapitoly "Lisey a Amanda" som sa musela smiať nahlas... :-)
kamie
  12. 9. 2011, 17:50
Fajn záležitost. Jak již bylo řečeno, pomalý nástup a následně neustálé vynahrazování.

Nejlepší pro mě byly návratové scény, nutnost zorientovat se ve třech časových rovinách zaprvé vyžaduje pozornost, a zadruhé množí náhledy na jednu situaci, vzpomínku. King vedle sebe zajímavě staví vztah mezi bratry a vztah mezi sestrami, oba činí kouzelné.

Kingovky jsou pro mě ponořovací knihy. Návrat k příběhu. Ta chvíle, kdy se na sedačce cestou vlakem zrodí zcela nový svět, okolní tváře zmizí a vy společně s knihou vytvoříte neskutečně silné magické pole.
Astonius
  18. 8. 2013, 21:34
Začátek knihy byl pro mne složitější, četla jsem s pocitem, že to nějak nechápu, ale to trvalo jen chvíli - následně se vše vysvětlilo a děj mě naprosto pohltil. Příběh je servírován čtenáři po kouskách, až se na konci zcela uzavře a vše se vysvětlí. Záznamy myšlenek hlavní hrdinky, její vzpomínky a prožitky jsou tak dokonale rozepsány, že člověk má pocit, že je to reálná postava, která mu vše sama vyprávěla - a to i přesto, že děj má často od reality daleko. Moc se mi líbil vztah Lisey a Scotta, detaily z jejich soužití, způsoby komunikace, společné tajemství a odhalování jednotlivých "nápověd". Od doby, kdy čtu Kinga, mám dost často problém s jinými spisovateli - zejména když čtu knihu se zajímavým námětem, avšak jeho zpracování je povrchní, málo rozpracované - pak si jen říkám, jak skvěle by to asi napsal S.K. :-)
Methat
  16. 1. 2013, 11:55
Prvý raz sa mi stalo, že už po tridsiatich stranách som chcel s knižkou skončiť. Tak ma nudila, že som ju chcel jednoducho vyhodiť do koša, spáliť, atď.
Celú knížku sprevádzajú stupídne kecy, z ktorých, ak knižku budete poctivo čítať, sa môžete zblázniť. Z toho híha a lásočka OVKESATOZV mi preskakovalo a bude mi asi preskakovať ešte ďalší rok. Keby mala kniha o polovicu strán menej - približne do 250 strán, tak nepoviem, no mne sa tieto zbytočné kecy zdali príliž ukecané.
Aby som neprekecal tento koment, napíšem jediné - túto knihu zachraňuje asi len to, že ju napísal King a... to je asi tak všetko...

- venované Lisey a Mande-Pande:
HÍHA, KONIEC!
SaraG
  4. 1. 2013, 18:27
Lisey a její příběh je vážně schíza...chvilkami jsem se při čtení ztrácela v jiné realitě. Bylo to vážně neuvěřitelné :D Ale příběh je skvělý, sice poměrně komplikovaný, ale myslím, že zdatnějším čtenářům by neměl dělat žádné problémy :) Rozporuplné reakce mě u této knihy ale nepřekvapují. Rozhodně to není pro každého...
čarodějka999
  5. 8. 2012, 21:19
Já jsem jedna z těch co jí sice jakžtakž přečetla, ale musela jsem se tentokrát do toho nutit.Není špatně napsaná, svým způsobem je výborná...jen asi nejsem na tuto knihu ještě připravena....uvidím za rok, za dva...
Slarque
  15. 6. 2014, 13:16
Román o padesátileté vdově, která vzpomíná na léta strávená se zhruba přede dvěma lety náhle zemřelým manželem. Typický námět pro Kinga. :-) Doporučuji!
sheylka
  16. 9. 2012, 23:02
Jsem trošku zklamaná, že tady těch komentářů nevidím víc, protože podle mého názoru je Lisey a její příběh opravdový klenot mezi Kingovinami...
Nenápadná knížečka, která by mne v knihovně ani neupoutala, kdyby mi omylem nevypadla na zem - při vytahování jiné. Nakonec jsem si je půjčila obě a dobře jsem udělala. Netušila jsem, co se v ní skrývá za působivý příběh, dokud jsem ji nedočetla, bylo to jako droga, nemohla jsem přestat. Není to typ knížky, který otevřete 10x denně na pár minut, aby jste zabili čas v autobuse apod. K tomuhle si musíte udělat pohodlí, odprostit se od okolního světa a začít nerušeně číst. Je to příběh o opravdové lásce na celý život - a vlastně i po něm, začátek byl trošku slabší, ale bylo v něm vysvětleno vše o Lisey a Scottovi a potom to začalo.. Asi by to neměl číst nikdo, kdo s Kingem začíná, mohl by se v tom trošku ztrácet, zároveň se tam prolíná víc časových pásem a je to trošku náročnější četba, ale stojí to za to.
Úžasné výlety do tajemného Bájodolí k tůni, která sice léčí a hojí rány, ale cesta k ní je po setmění smrtelně nebezpečná, kde Lisey najde listy o Scottově komplikovaném a děsivém dětství, psychopat Dooley, mimoňská sestra Amanda, honba za dardou a stále dokola objevující se slovo "zasejřený".... DOKONALOST
quelhar
  14. 7. 2012, 19:27
Chápu tohle dílo tak trochu jako Kingův výlet do oblasti hlubší literatury. Lehkost, se kterou se čtou jiné jeho knihy, je úplně pryč a King na čtenáře tentokrát valí těžký balvan, který dokážou překonat jen nejodolnější. Za polovinou se už kniha stává trošku čtivější, ale z mého pohledu to bylo už příliš pozdě. Jedna z mála knih Kinga, kterou bych nedoporučil.
Janča Heckelová
  19. 10. 2016, 15:16
Nemohla jsem se odtrhnout. Mistr King prostě nezklame. Nevím jak Vy, ale já v příběhu občas viděla "skryté okno"
Thae
  13. 1. 2014, 0:48
Pre mna jedna z najlepších Kingoviek. Zo začiatku to pripada človeku nudné, ale postupne má každé slovo význam a veci začnú do seba zapadať. Popravde, po prečítaní tejto knihy som mala vačši strach ako po prečitaní ostatných, pretože som nemala strach z bubákov okolo, ale z bubákov vo vlastnej hlave ;) . Neskutočný vplyv prostredníctvom knihy.
Albi
  16. 6. 2011, 13:05
Knížka neuvěřitelné hloubky. Byla ta první, co jsem od Kinga kdy přečetla a věřím, že nejspíš nebude tou poslední. Velmi vymazlená psychika Lisey samotné a naprosto neodolatelný děj.
Sabins
  5. 12. 2010, 16:44
Tato kniha je plná fantazie, a proto by některé fanoušky mistra hororu mohla odradit. Je pravda, že kniha je na začátku hodně táhlá a zabývá se minulostí ze začátku nezajímavého vztahu spisovatele Scotta Landona a Lisey. Když se ale pročtete ke konci knihy, nabídne se vám zajímavý a skutečně dokonale vykreslený vztah Lisey ke Scottovi. Hlavní myšlenkou knihy je navíc hrůzný a odstrašující příběh malého desetiletého Scotta a jeho šíleného otce. Ikdyž mě ze začátku kniha svým dějem odrazovala, musím se mistrovi v duchu omluvit za svůj předsudek. Nikdy bych nevěřila, že někdo dokáže tak skvěle propojit minulost s přítomností!
Žížala
  30. 11. 2010, 20:33
už je to dlouho, co jsem četla tuhletu knížku a musím říct, že z nových Kingových knih je tohleto rozhodně ta z nejlepších :) Postrašila, pobavila, tak jako správná knížka :) Taky jsem ji začala číst jako oddychovku a myslela, že se na to po 50. stránce vykašlu, ale jelikož to mělo dlouhý rozjezd (jako všechny Kingovky xD), tak se ale potom nějak vyvinulo a začalo to být zajímavé, a najednou jsem se od toho nemohla odtrhnout :) Rozhodně jedna z "hezčích" Kingovek :) !