Jiné světy, jiní lidé

Originální název: Jigs and Reels

Knižní klub - 2005
ISBN: 80-242-1446-6

Knižní klub (2005) 80-242-1446-6 203

Hrdinové této knížky vás opravdu zavedou do jiných světů; poznáte s nimi kouzlo maloměsta, vyzývavé staré dámy, stárnoucí netvory, sebevražedného vítěze loterie, nenapravitelného sukničkáře... Ve dvaadvaceti pozoruhodných povídkách se snoubí svět zázraků s tím všedním, sladké s hořkým, krása s grotesknem, svůdné s ohavným - je to svět plný kontrastů a obrazivých scén, nadčasový, a přece hluboce lidský. (Založil/a: Vendy)

Kele De
  24. 9. 2014, 16:13
Knihy Joanne Harrisové mám velmí ráda, ale u tohoto kousku se přiznávám, že neodložit ji bylo hotové martyrium. Naprosto oceňuji velmi neotřelé náměty povídek, nicméně styl, jakým byly napsány, mi naprosto neseděl. Nedokázala jsem se pořádně začíst, chvilkami jsem se ztrácela, .... Možná mi prostě kniha jen zrovna "nepadla do nálady" a za pár roků se k ní vrátím, pro dnešek jsem ale ráda, že jsem nakonci a můžu ji odložit.
chrispe
  3. 11. 2012, 21:56
Knihu od Joanne Harris okamžitě poznáte. Má velmi specifiký styl psaní a umí dodat svým příběhům zvláštní atmosféru. Nechybí to i v těchto jejích povídkách. Některé jsou slabší, jiné výborné a věřím, že si tam každý najde tu svou.
Sandalkar
  14. 11. 2015, 21:16
Nikdy nezapomenu na povídku o stárnoucích učitelích. Konce některých příběhů byly vážně velmi, velmi překvapivé. Na knize se mi moc líbilo, že byla jako život. Někdy milá, láskyplná, jindy plná šedi nebo zlých věcí... Líbila se mi.
hedinka
  28. 5. 2012, 20:54
Hodnotit povídkovou knihu jako celek je poměrně oříšek.. Minimálně dvě povídky považuji za absolutně dokonalé, některé za dobré, a pár jich jen prošumělo.. Proto za mě průměr - ale povídce o mořaské víle a povídce Fate a Hope jdou nakupovat bych klidně dala plný počet..