Krysařovy střevíce

Originální název: Lollipop Shoes

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2223-3

Knižní klub (2008) 978-80-242-2223-3 479

Volně navazuje na knihu Čokoláda.

Vianne Rocherová, kterou si zamilovali čtenáři i filmoví diváci, se znovu objevuje na scéně, tentokrát v zapadlém obchůdku s čokoládou na pařížském Montmartru. Na první pohled byste ji nepoznali. Změnila si jméno, odložila jasně červené šaty a zahalila se do nenápadné šedi. Ze všech sil se snaží zapomenout na městečko Lansquenet a jeho obyvatele, jejichž životy od základu změnila, i na osudovou lásku. Dokonce se chce provdat za úctyhodného a poněkud nudného obchodníka a dopřát svým dcerám klidnou, spořádanou a finančně zaopatřenou rodinu. Jednoho podzimního dne se však u její chocolaterie objeví výstřední dívka Zozie de l´Alba a věci se dávají do pohybu. Minulost se vrací, kouzla ožívají a sen o poklidném životě mizí v nenávratnu… (Založil/a: Vendy)

Keatin
  21. 10. 2016, 10:33
Čokoláda mé chuťové pohárky pouze navnadila na ještě lepší čtenářský zážitek. Jak se mi líbila Čokoláda, tak Krysařovy střevíce mě naprosto ohromily ...i když Vianne v tomto díle příliš nevynikala, převzala její štafetu Zozie, která byť není nejsympatičtější postavou, přinesla svěží vítr a rozproudila nudnou Vianne. Anouk, již dvanáctiletá dívenka, aspiruje na mou oblíbenou knížní postavu. Opravdu skvělý čtenářský zážitek a už teď se těším na poslední díl, jsem zvědavá, kam hrdiny osud (vítr) opět zanese.
Bloodym
  4. 12. 2013, 8:57
Jak se mi první díl vlastně líbil, ta druhý mě velice zklamal. Asi bych byla radši, kdyby se mi pod ruku vůbec nedostal...
chrispe
  16. 10. 2012, 16:02
Zdařilé pokračování první knihy. Musím se přiznat, že jsem byla místy trochu zmatená a ztrácela jsem se v ději. Nicméně je to další kouzelný příběh ve kterém jsem opět byla na straně Vianne a doufala, že s ní všechno dobře dopadne.
moonchild
  21. 8. 2013, 17:17
Tako kniha se mi taky dost líbila.Ke konci se mi zdála čím dál více napínavější.Ani jsem nečekala že bude mít postižené dítě.
Buřinka
  28. 7. 2016, 17:27
Minulost se vrací, věci se dávají do pohybu a kouzla ožívají... Volné pokračování knihy Čokoláda...z obou knih si vybavuji vítr, který přináší změnu. Moc pěkná kniha (pohádka pro dospělé), doporučuji.
Manon
  17. 12. 2013, 15:05
Mě prostě přijde, že tomuhle se nedá ani říkat román pro ženy nebo něco takovýho. Tak špatnou knihu jsem už dlouho nečetla.
Irene
  31. 5. 2011, 13:59
Pokračování Čokolády je také výživné, ikdyž se nese ve více okultním duchu. Byla jsem fascinovaná Zozie a chvílemi jí i fandila. :-) Když je Čokoláda za 100 %, pak Krysařovy střevíce vidím tak na 92 %.
Noctua
  20. 3. 2014, 12:45
Těší mě, že JH dokázala v této knize udržet kouzlo kouzel až do posledního dechu. Příběh je sice reálný, ale tak půvabně prodkaný kouzly, která jsou kolem nás, a my jen většinou nevidíme. To je mi sympatické. Těšila jsem se na Vianne z Čokolády, ale chvílemi jsem měla pocit, že budu muset skočit do knihy a zatřást s ní, aby se už konečně vzpamatovala a začala něco dělat.... Překvapilo mě, jakou "chudinku" z ní JH tentokrát dokázala udělat. To mě jen posiluje v mínění, že Joanne Harrisová je opravdový mistr slova. A v konečném důsledku mohu říct, že to bylo prima. Příběh byl tak napínavý do posledních stránek.