Chyby v Matrix

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Dialog
ISBN: 978-80-7424-004-1

Dialog 978-80-7424-004-1 203

Pojem matrix bývá nejčastěji spojován se stejnojmenným filmem o virtuálním světě. Málokdo však tuší, že matrix je totožný s nerozluštitelným virtuálním programem, podle jehož diktátu my všichni žijeme. Zapomeňte na všechno, co jste dosud věděli, a my vám otevřeme oči, radí autoři i českým čtenářům. A je to pravda. Při čtení této knihy se vskutku tají dech. Svět, v němž se cítíme od věků ukotveni, není totiž podle obou autorů reálný, je pouhou počítačovou iluzí, a tudíž snadno měnitelným dějovým projektem - matrixem. Ale jen někteří lidé si to uvědomí a pak dokážou touto iluzí tak či onak proniknout. Například zážitky déja-vu považují za doklady o chybách v matrixu. Miliardy let, které má zeměkoule už za sebou, mohou tedy být pouhou mámivou iluzí, která nám byla předestřena. Dočteme se o časových průnicích, paralelních světech, impulzech z budoucnosti, o cestách do budoucnosti a o krocích do nicoty. Užasneme nad původem buněk, bizarními postupy medicíny a magickým světem nanotechnologií. Získáme konkrétní představu o záhadných mužích v černém a takzvaných dobře oblečených ženách, o dvojnících, umělé inteligenci, klonované společnosti, agentech matrixu, kolektivním vědomí matrixu a také o tom, že teroristický útok z 11. září 2001 byl předem zaregistrován a avizován. Nahlédneme do principů tajných vojenských projektů, které destabilizují a zároveň nezbytně dotvářejí naši realitu. Dozvíme se o takzvaném vnitřním okruhu moci, což představuje tu část matrixu, z níž se žádným způsobem nedokážeme vymanit. (Založil/a: surikatsu)