Reverendova žena

Reverendova žena Originální název: The unseen

Ikar - 2013
ISBN: 978-80-249-2192-1

Ikar (2013) 978-80-249-2192-1 416

Spisovatelku Leah, která zrovna trpí nedostatkem inspirace, požádá její bývalý přítel, aby mu pomohla identifikovat tělo vojáka z 1. světové války, u něhož se našly dva dopisy, adresované Hester Cannigové a odkazující k dávné tragédii. Leah, zaujata příběhem, začíná pomalu rozkrývat dávný příběh osudové lásky, která člověka může dohnat až k šílenství, a hrůzné vraždy. (Založil/a: Laponka)

Katherine Webb Katherine Webb
*??.??.1977

spirlice
  10. 10. 2013, 19:41
Katherine Webbová opět dokázala, že je skvělá spisovatelka, děj byl napínavý, ať už se jednalo o současnost z roku 2011, nebo děj z minulosti před sto lety.

Reverendova žena Hester nemá vůbec lehký život, zamiluje se, vezme si Alberta Canninga, jenomže ani po roce manželství se jí nedostane pocitu, že je ženou a do událostí, než se objeví záhadný Robbin Durant, zůstává pannou. Tato situace ji moc trápí, ale Albert se o tom nemíní vůbec bavit.

Albert je homosexuál, jenže v té době se o tom v knize zmíní v dopise jen služebná Cat, která je světem protřelá a zná i zažila daleko víc než paní Hester.

Bohužel osud Cat je velice smutný, i když dostává šanci na lepší život poté, co nastoupí do služeb paní Hester hodný, leč ne moc vzdělaný George, se kterým prožívá opravdovou lásku. Jenže se to vše tak nešťastně zamotá.
Illaa
  22. 11. 2014, 16:08
Kniha se mi líbila, měla spád, napětí i tajemství. Od začátku jsem byla zvědavá, jak se bude děj vyvíjet dál a jak se pomalu ale jistě bude rozkrývat tajemství jedné rodiny a jednoho domu. Mé očekávání autorka opět splnila, i když kniha Stíny v srdci se mi líbila o malinko více.
Aspet
  7. 4. 2014, 18:25
Napínavá knížka, která vás vezme za srdce. Mám ráda tento styl psaní, kdy se z přítomnosti vracíte do minulosti a dozvídáte se, jak to vše bylo. U této knihy se to velmi povedlo. Když se pak dozvíte celou minulost, už jen vnímáte ten příběh, jak se stal, již není možnost nějaké změny v ději, a to mě právě tak fascinuje u takto psaných knih. Konec byl na jednu stranu hezký, na druhou smutný, přesně jak to chodí v životě.
kotina
  18. 1. 2016, 10:56
Obsahuje spoiler spoiler Dala jsem plný počet hvězdiček, protože kniha byla napínavá, zajímavá a čtivá. Přesto jsem z konce zklamaná. Nejsem si jistá, jestli by se v té době taková naivka nechala zneužít hostem, kterého nesnášela a taky nějak nemůžu překousnout, že psychopat zůstal nepotrestán. A taky si nemyslím, že vikář byl homosexuál. Podle mě to byl jen pomatený chlapík nebo spíš fanatik. Navíc mi bylo dost líto Cat.
Ivana4
  16. 3. 2014, 12:56
Úžasná kniha, strhující příběh od kterého se nelze odtrhnout. Střídání minulosti, ve které zažíváte lásku, dobrodružství, ale i smutek a současnosti, kde se dozvídáte o hrůzné vraždě, která byla spáchána.