Hledání největšího pokladu

Hledání největšího pokladu

Podtitul: Průvodce nadpřirozenou evangelizací prostřednictvím nadpřirozených setkání

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-87239-24-7

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-87239-24-7 160 Vydavatelství Juda

Kniha Hledání největšího pokladu seznamuje čtenáře s nadpřirozeným způsobem budování Království. Autor Kevin Dedmon v ní zachycuje podstatu osobního svědectví a evangelizace prostřednictvím zázraků a případů nadpřirozeného uzdravení a vysvobození, které mohou být běžnou součástí života běžných lidí.

Na základě biblických principů a osobních svědectví zjistíte, jak můžete snadno slyšet od Boha slova poznání a díky tomu odhalit vodítka k hledání pokladů.

„Jděte do celého světa a vyhlašte evangelium všemu stvoření.“ (Marek 16,15)

Svědectví o Ježíšově lásce a spasitelné milosti nepotřebuje být založeno na nátlaku ani argumentech; spíše se jedná o nadpřirozené setkání, při kterém se Bůh zjevuje konkrétním způsobem.

Při četbě podrobných vodítek k úspěšnému a uspokojivému „hledání pokladů“ jistě zažijete zábavu.

Kniha Kevina Dedmona Hledání největšího pokladu je opravdovým průvodcem do nadpřirozené evangelizace. My všichni věřící máme evangelizovat, to víme a to i chceme. Ale jak to mají dělat ti, kteří nejsou pro evangelizaci obdarováni, nemají to v „hlase“ ani v postoji, ti introverti, co jim chybí odvaha a „drzost“ oslovovat cizí lidi? Já k takovým patřil. Ty taky?

Jsem z této knihy nadšený. Je praktická, prošpikovaná svědectvími, úžasně povzbuzující. Ta kniha mi změnila život!

V 3. kapitole píše Dedmon, jak připravuje členy týmu k hledání pokladu. Dává jim na přijetí „slov poznání“ jen tři minuty a odůvodňuje proč. Je to možné? Já čekám už léta, až mi Pán dá toto obdarování, a pořád nic. A teď za tři minuty? Ale ono to opravdu funguje! Dostávám teď slova poznání běžně a vycvičuji se v tom dál. Podle Přísloví 18,16 „dar člověku otevře dveře“. To je cesta k nadpřirozené evangelizaci!

Pavel Neústupný, kazatel a biblický učitel, Berlín

Metody vyučované v knize Hledání největšího pokladu uvolňují věřící pro zasahování ztracených a zmocňují je sloužit v pomazání Ducha svatého jako nikdy předtím. Zvěstování evangelia tímto dobrodružným způsobem nazývaným Hledání pokladu se šíří napříč celou církví a překračuje hranice kultur i denominací. Vliv této služby je skutečně pociťován po celém světě.

Mark Zechin, pastor a misionář z USA sloužící v České republice a na Slovensku

Když jsem začal číst rukopis knihy Hledání největšího pokladu, zdaleka jsem netušil, co mohu očekávat. Kevin Dedmon se spolu s rodinou přestěhoval do našeho města už před lety, aby zde studoval na naší Škole nadpřirozené služby. Přestože byl uznávaným a úspěšným pastorem, ke spokojenosti mu to nestačilo. Je zapotřebí skutečné pokory, aby se ve škole, kde se lidé učí způsobu života založenému na znameních a divech, zkušený pastor posadil vedle nováčka ve víře. Bez ohledu na to, co si o tom mohli lidé myslet, se spolu s rodinou rozhodl studovat. Zoufalství a pokora jdou často ruku v ruce jen proto, aby nám ukázaly naše Bohem dané určení.

Kevin se přesunul od přemýšlení o projevech Boží moci k jejímu skutečnému prožívání. Díky aplikaci vyučovaných pravd začal pozoruhodným způsobem vyčnívat. Netrvalo dlouho a museli jsme uznat, že Kevin má značné pomazání k evangelizaci. Proto jsme ho požádali, aby i se svou manželkou Theresou posílil náš pastorační tým.

Sledoval jsem, jak celá jeho rodina razí životní styl založený na riskování. Výsledky jejich rozhodnutí dosáhnout v životě Božího záměru jsou ohromující a některé z nich jsou zaznamenány v této knize. Díky Kevinovu poselství a způsobu života prožívají podobný průlom i další lidé.

Mnoho věřících odmítá svou zodpovědnost přivádět druhé lidi ke Kristu se slovy: „Nejsem k evangelizaci obdarován.“ Kevin však popisuje spojitost mezi evangelizací a dary Ducha tak podmanivým způsobem, že zbavuje každého člověka všech důvodů k výmluvám. V důsledku jeho služby prožívají církve a jejich vedoucí po celé zemi podobné zázraky jako on, a to i poté, co Kevin a naši studenti odjedou. A z toho jsem nadšený: Zázraky nezávisí na jednotlivci, ale představují způsob života, který Duch svatý nabízí každému člověku. Bůh je velmi štědrý. Naším úkolem je vytvořit mu prostor, který by mohl zaplnit.

Při četbě rukopisu jsem našel to, co jsem čekal: příběhy a ponaučení potvrzující, že jsou zázraky normální součástí křesťanského života. Zároveň jsem však byl i příjemně překvapen. Nečekal jsem, že mi do očí vstoupí slzy. A nečekal jsem ani to, že se budu nahlas smát. Kniha mě hned zkraje nadchla. Uvědomil jsem si, že se zakrátko dostane do rukou lačnících lidí, které připraví na to, aby měnili okolní svět.

Z toho důvodu vám s velkým potěšením doporučuji jak autora knihy, tak jeho poselství, protože je to jedno a totéž. A proto s chutí do hledání největšího pokladu.

Bill Johnson, starší pastor církve Bethel, Redding, Kalifornie (Založil/a: Laponka)