Smrt na jazyku

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5527-6

Moba (2013) 978-80-243-5527-6 224

Do Prahy přijíždí uprchlý římský tribun Cola di Rienzo, aby přesvědčil nejmocnějšího evropského panovníka Karla IV. o nutnosti obnovení jednotné Itálie. Římského a českého krále tato myšlenka láká, ale pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic radí k opatrnosti. Přes jeho varování se Karel inkognito vydává do Itálie, ale nebýt jeho rádce dominikána Pavla, mohl se pro něj tento výlet stát málem osudným. Na půl roku zcela zmizí všem z očí a potácí se mezi životem a smrtí. Dokonce k němu nesmí ani jeho druhá manželka Anna Falcká. Zvlášť když ji někteří podezírají, že se krále pokusila otrávit? (Založil/a: Laponka)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945

mitulka
  18. 9. 2013, 18:42
Do knihy jsem se nemohla začíst tak, jak to bývá u ostatních knížek, postavy se mi pletly, nevěděla jsem, co je vlastně cílem. Pořád jsem čekala, že tam bude něco dobrodružného a napínavého. Naštěstí konec se mi opravdu líbil, protože všechny psané věci, které se opravdu v historii odehrály, dostaly smysl.
v.kubac
  31. 12. 2013, 23:27
Tahle kniha mi moc nesedla.Možná je to ale tím,že jako milovníkovi našich hradů,mám rád především příběhy z našich luhů a hájů,a tento se u nás odehrává jen částečně.