Fotografie v praxi - Kompozice

Podtitul: Kompozice

Zoner press - 2012
ISBN: 978-80-7413-193-6

Zoner press (2012) 978-80-7413-193-6 160

Kompozice, v případě fotografie tedy nauka o uspořádání prvků na snímku, má svá pravidla, která se vyvíjela po tisíciletí a která respektují to, co vnímáme jako příjemné, hezké a zajímavé, co nás provokuje nebo uklidňuje nebo co považujeme za harmonické nebo rušivé. Znalost kompozičních principů sama o sobě však nestačí, je potřeba poznat i postupy a techniky, jak tato pravidla realizovat a v konkrétních případech uplatnit. Počínaje umístěním hlavního objektu přes využití linií a křivek nebo barev a světla k upoutání pozornosti k vybraným částem snímku až po práci s negativním prostorem a vyvážením snímku či techniky high-key a low-key – vše je jednoduše, jasně vysvětleno a předvedeno na řadě ilustračních snímků. Knihy řady Fotografie v praxi obsahují i cvičení, která by měl čtenář absolvovat, a ukázku, jak tato cvičení splnili studenti autorových kurzů. Podnětné je i autorovo hodnocení a poznámky k těmto ukázkovým fotografiím. (Založil/a: alča87)