Fotolovy 2

Fotolovy 2

Podtitul: Naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě

Originální název: Fotolovy 2

Zoner press - 2011
ISBN: 978-80-7413-168-4

Zoner press (2011) 978-80-7413-168-4 184

Kompletní a unikátní průvodce pro všechny zájemce o fotografování zvěře. Rostislav Stach je profesionální fotograf, který se již více než 30 let zabývá fotografováním zvířat. Jeho kniha představuje jedinečný soubor skvělých snímků a praxí ověřených rad a doporučení, jak takových snímků dosáhnout. Toto druhé vydání beznadějně vyprodané publikace z roku 2007 zachovává původní členění, všechny části knihy ale byly přepracovány, doplněny nebo rozšířeny a samozřejmě byla obměněna většina doprovodných fotografií. Po základním představení fotografické výbavy vhodné pro fotografování zvěře se autor věnuje základům dobré fotografie – zejména kompozici a možnostem, jak v náročných podmínkách dosahovat skvěle ostrých a esteticky působivých snímků. Nejobsažnější je kapitola, ve které autor uvádí praktické příklady a doporučení pro fotografování ptáků (ať již v letu nebo v jejich přirozeném prostředí při shánění potravy nebo starosti o mláďata) a nejrůznějších druhů zvířat žijících u nás nebo v exotických parcích po celém světě. Zmíněny jsou i možnosti fotografování v oborách, parcích nebo zoologických zahradách. V poslední části – Fotografování v ročních obdobích – autor uvádí přehledy a tipy, jaká zvířata, kdy a kde je možné nejlépe fotografovat na jaře, v létě, na podzim a v zimě. Celá kniha je doslova prošpikována desítkami skvělých fotografií všech možných druhů ptáků a zvířat, od nejmenších syslů, veverek nebo kun až po jeleny, medvědy nebo losy, které můžete fotografovat u nás nebo v nejbližším okolí, ale také exotických zvířat, jako je slon, hroch, lev nebo medvěd grizzly. Pokud vás více zajímají akční snímky zvěře, ani v tomto případě kniha nezklame: vedle lva lovícího u napajedla v Africe je v knize zachycen i neméně impozantní útok jelena na muflona na české mýtině. Pokud se o fotografování zvěře zajímáte, naleznete zde vše, co na svých výpravách do přírody budete potřebovat a to bez ohledu na to, zda fotografujete pouze pro radost nebo je váš zájem profesionální. Kniha představující neobyčejně široký přehled skvělých fotografií zvířat bude také ideálním dárkem pro každého milovníka živé přírody. (Založil/a: alča87)