Na kopci

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Motto - 2013
ISBN: 978-80-7246-719-8

Motto (2013) 978-80-7246-719-8 384

V roce 2000 se ve Výtoni, zapadlé vesnici v podhůří Šumavy, zjevil malé Marii anděl. O dvanáct let později se Milan, student vysoké školy s výhledem na novinářskou kariéru, vydává na poutní místo, aby sebral všechny dostupné materiály a vyslechl svědky. O proslulé události chce napsat diplomovou práci. Během svého výzkumu naráží na indicie, které naznačují, že slavné výtoňské zjevení možná neproběhlo tak, jak se traduje. Viděla devítiletá Marie opravdu anděla, nebo byl její zážitek mnohem pozemštější? (Založil/a: alča87)

Jiří Březina Jiří Březina
*??.??.1980

Potulný mnich
  6. 2. 2014, 15:04
Na kopci je zajímavý příběh o zjevení Anděla a autor nás postupně vede volným tempem k pravdě, která se odehrála ve Výtoni. Zkušenější čtenář sice v polovině knihy pozná, co se pravděpodobně stalo na Svatým Tomášovi, ale knize to neubírá na kvalitě, protože autor vás zavede i do temných zákoutí lidské duše.
Lucky83
  3. 2. 2014, 22:55
Nechala jsem se nalákat na detektivní příběh, odehrávající na Šumavě. Detektivka? No, nevím. A atmosféra? Ne, určitě, ne. Knihu jsem dolouskala jen z pracovního přesvědčení a taky s nedůvěrou k tomu, že to celé může být tak předvídatelné a banální až do samého závěru. Ale bohužel. Bylo. Zbytečné dialogy, zdlouhavý, opakující se výklad zápletky. Hlavní postava Milana byla nesympatická. Pochopila jsem celkem rychle, že je student a tedy, že nemá peněz na rozdávání. Bylo otravné a zbytečné neustále narážet na jeho finanční situaci. Co kolik stojí, na čem ušetřit. Osekat o pár desítek stran a prodávat jako "paperback do vlaku" za pár kaček :) Moc jsem chtěla brát "domácí detektivku" vážně, věrný děj zasazený na Šumavu. Užít si to. To se nestalo. Až bude chuť na detektivku musím na sever :)
Jiří Zacpal
  19. 9. 2016, 10:18
Obsahuje spoiler spoiler Nejdříve jsem nevěděl, co vlastně čtu. Jako detektivka to nevypadalo. Až od půlky jsem pochopil, že je to dost netradičně napsaná detektivka. Celkem se mi líbila, i když bych ji kapku zkrátil. Ovšem být skautem, tak jsem na autora dost naštvaný. :-)
booktrailers
  20. 8. 2013, 12:14