Na úsvitu dějin

Na úsvitu dějin

Podtitul: Počátky civilizace a doba patriarchů

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Maranatha - 2007
ISBN: 978-80-7172-987-7

Maranatha (2007) 978-80-7172-987-7 390

Úvodní kniha světoznámé série „Drama věků“ americké spisovatelky vás zve k zamyšlení nad nejstaršími příběhy, které každému čtenáři přinášejí nezapomenutelný zážitek.Na pozadí příběhů o původním ráji, Adamovi a Evě, o potopě a Noemově arše je popsán vznik lidstva a naší civilizace. Kniha dává nahlédnout do zákulisí stavby babylonské věže a odhaluje příčiny tragických osudů pohanských měst. Můžete v ní sledovat život praotce všech židů a muslimů – Abrahama, dobrodružný příběh Josefa na dvoře egyptského faraona, ale dočtete se také o Mojžíšovi, který na příkaz Boha vyvedl celý národ z egyptského otroctví.Všechny tyto události se odehrály na úsvitu lidských dějin před několika tisíci lety. Přesto se dotýkají také dnešních zápasů mezi dobrem a zlem, láskou a nenávistí, věrností a zradou, pomstou či odpuštěním. Je proto pochopitelné, že se tyto inspirující příběhy a jejich nestárnoucí poselství dočkaly také filmového zpracování. (Založil/a: Eli.)