Puls

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

BETA Dobrovský - 2006
ISBN: 80-7306-276-3

BETA Dobrovský (2006) 80-7306-276-3 328

Civilizace sklouzla po krvavé stopě do dalšího období temna, což možná někoho nepřekvapí, ale stalo se to takovou rychlostí, jakou nepředvídali ani největší škarohlídi mezi futurology. Bylo 1. října, Bůh dlel na nebesích, burza prosperovala a většina letadel létala načas. Za čtrnáct dní však nebe opět patřilo ptákům a bursa se stala vzpomínkou. Příčinou zkázy je jakýsi jev, kterému se začne říkat Puls, a ten se šíří mobilním telefonem. Několik zoufalců, kteří přežili, se najednou ocitne v černočerném civilizačním temnu, plném násilí a chaosu. Kdekdo má mobil. A kdo ho nemá?
Nový strhující román Stephena Kinga nejenže pokládá zásadní otázku: „A teď už mě slyšíte?" Rovněž na ni brutálně odpovídá.

vladislaus
  6. 10. 2011, 17:37
Velice dobrý nápad, ale asi po polovině knihy, uhnul King někde jinde, nápad dostatečně nerozvinul a pointa, kterou vytvořil není dobrá.
Richie
  18. 12. 2014, 21:38
Puls začal docela svižně, akčním stylem postkatastrofických románů. Později autor poněkud zvolnil tempo a román ztratil spád. Nedá se říci, že bych byl zklamán, ale myslím, že nápad měl větší potenciál a King ho moc nevyužil. Kniha se četla docela dobře, ale řadím ji jen k průměru postkatastrofických či hororových (zombie) románů.
Romanka
  19. 2. 2015, 8:50
Do této knihy jsem se nezačetla a nezačetla, ale přelouskala jsem jí. Nápad dobrý, ale nějak mě zpracování neoslovilo. Jinak mám Kinga ráda, ale tohle je zatím jediné dílo, které mě opravdu nebavilo.
illy
  12. 7. 2014, 20:29
Jj, jako pocta Romerovi...nepovedené. King sice drží vypravěčský standart, selhává však v hlavní zápletce a jeho vize působí v tomto (zombie/postapo)subžánru příliš násilně a zmateně. Sorry mistře, tohle se nepovedlo.
scajo
  26. 12. 2012, 20:57
Atmosféra, jak je u Kinga běžné, parádní, jenže tím pozitiva končí. Může za to poměrně slabý příběh a hlavně poslední čtvrtina knihy, kde mi přišlo, že autor ztratil buďto dech nebo chuť a samotného mě překvapilo, že se jeho dílem musím doslova prokousávat. Vrcholem je pak těžce zmatená pointa. Jasně nejslabší King.
Jokolo
  17. 9. 2013, 21:44
Kniha staví na velmi dobrém a zajímavém nápadu. Ale jen staví. Pak se ubírá úplně jiným směrem a krásně apokalyptická atmosféra je vystřídána bojem s nadpřirozenem, což je něco úplně jiného. Přesun od krásně šílených úchyláků k létajícím černochům byla chyba.
Rozjezd je opravdu výborný, tam se nedá nic vytknout. Ale pak začal psát King jinou knihu, bohužel. Mohlo to dopadnout opravdu výborně.
Pixx-73
  11. 4. 2012, 10:07
Kinga mám hodně rád, ale Puls mě docela zklamal. Některé pasáže hodně čtivé, některými se musí člověk prokousávat. A celé mi to přišlo takové nějaké šroubované a umělé.
JarKun
  19. 5. 2013, 11:33
Jelikož jsem tak trochu nadšenec oživlých mrtvol, tak Puls mě prostě dostal. Zdrcující úvod, rychlé tempo, zajímavě rozvíjející se příběh, hlavním hrdinou nakonec vedlejší postava, sebevražedník, otevřený závěr s otázkou. Jen škoda té finální fáze, zdá se mi, že tempo ke konci trochu upadalo a ředitel Harvardu to schytal poměrně moc snadno.
Vojtik69
  7. 11. 2010, 22:28
Čekal jsem možná větší a nečekanější pointu s podrobnějším vysvětlením příčiny oné "apokalypsy". Ale i tak hodnotím nadprůměrně. Čtivá a napínavá.
PS: Překlad mi vysloveně trhal oči a trošku kazil dojem z knihy.
Slarque
  15. 6. 2014, 11:46
Puls se slušně rozjel, aby pak až do konce knížky jen pomalu chcípal. Rozhodně jedno z úplně nejslabších mistrových děl.
LaBomba
  4. 11. 2013, 22:42
Apokalypsa má vážně rychlý nástup, po kterém se čtenář rychle do knihy začte. Bohužel po chvilce celý děj začne jen tak plynout, až poklidně doplyne do konce, který příliš negraduje. Škoda.
hawranek
  22. 12. 2010, 22:10
Knihu jsem (jako všechny knihy od Kinga) začala číst s velkou chutí, ale nakonec jsem se většinu děje nudila. Zajímavější to je asi tak od dvou třetin...ale ten konec....prostě mně ten bastard zase dostal ;)
Faith
  8. 12. 2012, 20:34
Viděla jsem prvně film. Po zajímavém zážitku při filmu jsem si přečetla knihu. A to jedním dechem. Výborná kniha, rozhodně doporučuju, zajímavý nápad.. A vůbec mi nevadilo, že jsem prvně viděla film. V knize je hodně věcí, které nejsou ve filmu a ve filmu se taky najdou chvilky, kdy jsem opravdu netušila, kde 'to vzali'. Knihu rozhodně doporučuju...
honzajh
  22. 4. 2012, 21:28
Dobrá myšlenka, udělat s lidí "zombie", po tom co zatelefonují mobilním telefonem, ale špatně zpracována. Prostě to King od asi poloviny knížky kazil a vůbec jsem si jí neužil.
tinkakopek
  31. 3. 2013, 0:15
přiznávám se, že při čtení této knihy jsem se několik dní bála zvedat mobilní telefon, ale závšr knihy je trošičku umírněnější a trochu kazí celkový dojem z knihy :-)
cajdex
  6. 10. 2012, 21:09
Začátek pomalejší, ale pak se to jako obvykle rozjede. Trošku to připomíná Nefovu Tmu nebo Den trifidů. Bohužel konec a pointa mě lehce zklamaly, přeci jen bych od Kinga čekal něco víc.
Piinkpet
  8. 3. 2011, 18:59
Ale jo, knížka mě bavila. Čtivá, napínavá, patří mezi ty lepší Kingovky - i když měla pár míst, kterýma jsem se prokousávala. Ze začátku mi připomínala Svědectví (kterému se prostě rovnat nemůže), naštěstí se to ubralo jiným směrem, ale ty sny... A souhlasím s VOJTIK69 - pod jeho komentář se podepisuji.
Dragita
  20. 6. 2010, 0:34
Já už nějakých pár Kingovek za sebou mám a můžu říct, že se mi tato knížka moc líbila. Samozřejmě třeba na TO nemá, ale dávám plný počet za opravdu zajímavý nápad a samozřejmě zajímavý konec. Určitě si ji přečtu znovu.:-)
sallydvor
  9. 9. 2014, 13:46
Začátek knihy byl výborný, ale potom spíše utrpení a nuda. První kniha která mě zklamala jinak mám Kinga moc ráda.
lamkal
  20. 3. 2014, 9:09
První půlka knihy byla velice dobrá, dobře se četla, ale pak začal děj váznout a na konci knihy jsem se musel přmáhat abych jí vůbec dočetl. Rozvláčný konec a naprosto nedotažený děj. Kdyby se tam autor nepokoušel přidat něco navíc, udělal by mnohem lépe. Slibný začátek pak úplně pohřbil. Kniha mě hodně zklamala, zatím nejslabší, co jsem od něj četl.
S podobnou zápletkou a tématikou je mnohem lepší Konec dětství od Clarka nebo Tma od Neffa, radši sáhněte po nich.
Košoun
  28. 7. 2013, 18:52
Kinga mám rád, ale Puls hodnotím průměrně. Nápad dobrý a téma dost aktuální, ale samotné zpracování vázne. Hodně rychlý úvod, rozvleklý prostředek a opět zase zběsilý konec, který vypadal, jako kdyby Kinga už nebavil a chce to rychle ukončit. A navíc nemá vymyšleno jak. Kniha prostě skončí bez nějakého většího vysvětlení nebo náznaku příčin pohromy, o postavách raději ani nemluvit. Nemusím mít striktně uzavřený konec, ale tohle mi po 328 stránkách přišlo jako velké zklamání. A tedy překlad, jak již tu někdo zmiňuje, je takový krkolomný, za to ovšem SK nemůže. Škoda, pokud chcete dobrého Kinga, sáhněte raději po něčem jiném.
terunka003
  18. 3. 2013, 22:09
Knížka o tak trošku jiných zombících. Dostala se mi do ruky zrovna v době, kdy jsem dostala nový mobilní telefon a pořád jsem s ním něco dělala. Dokážete si představit to zděšení.
Jitulka88
  24. 7. 2012, 12:52
Asi ne nejlepší Kingova kniha, ale i tak velmi povedená. Ze začátku trochu pomalejší nástup, ale pak se do toho zakousnete okamžitě. Napětí rozhodně nechybí. Zajímavá myšlenka s mobilním telefonem :) dobrá reakce na minulé desetiletí :)
kara.lol
  20. 6. 2012, 22:42
Po dost drsném začátku jsem očekávala, co bude dál. I když byla knížka místy nudná, jako celek celkem ušla a nakonec jsem byla spokojená.
Breath
  25. 5. 2012, 11:11
Mám přečtených už dost "Kingovek" a celkem mě udivilo hodnocení, které zde čtu. Já bych knihu naopak řadila mezi špičku jeho děl. Potěšilo mě, že nešlo jen o příběh typu Resident Evil, ale že se to ubíralo jiným směrem.
Scotia
  2. 1. 2011, 18:21
Moc mě nezaujala, Puls šířící se mobilem je sice dobrý nápad, ale myslím si, že by ho King uměl zpracovat lépe. Není to úplně špatné, mně se asi narozdíl od ostatních konec líbil, ale jinak nic moc.
plomo
  31. 12. 2009, 1:09
Četl jsem velké množství komentářů k této knize. Většina z nich byla kritická. Mě osobně se ale kniha líbila. Možná proto, že to byla moje první Kingovka. Nedokáži tedy posoudit, jaká je v poměru k jeho ostatním dílům. Ale jako někdo nezávislý mohu říci; "Ano, je to dobrá kniha." A to se přeci cení.