Antropomorfista aneb rozervaná duše

Antropomorfista aneb rozervaná duše
Originální název: Antropomorfista aneb rozervaná duše
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Tragikomický román. Děj satirické prózy začíná těsně před sametem a končí v listopadu 2003. (Založil/a: Pend)

Pend
  23. 7. 2013, 11:00
Myslím, že tohle je ukázka, jak to vypadá, když si kdokoli může vydat svoji vlastní knihu. Samotný příběh je chvílemi docela zajímavý, bohužel autor zdaleka nevyužil potenciál, který se mu nabízel. Některé momenty jsou opravdu vtipné (slon v dole). Na druhou stranu jsou tam senzacechtivé pasáže psané jak na objednávku, které silně připomínají Frýbortova Veksláka. Hodně mě mrzí, že autor většinu nápadů nedotáhl do konce, několik kapitol čtenáře na něco připravuje a potom to shodí jednou větou (např. chystané znásilnění přítelkyně hlavního hrdiny). Stejně tak není komu fandit, protože hlavní hrdina se chová tak, že mu jeho životní trable prostě přejete. A co mně nejvíce vadilo, je chybějící korektura textu. Tolik pravopisných chyb jsem naposledy viděl ve škole u podprůměrného žáka základní školy - psaní mě, mně, shoda podmětu s přísudkem, o čárkách nemá cenu mluvit. Navíc spousta překlepů, na stránce je stejné slovo 8x dobře a 2x špatně.
Prostě exemplární ukázka, jak by vydání nemělo vypadat.