Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Psí poslání

90%
5 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Psí poslání
 Všechny obaly
Psí poslání
 Všechny obaly

Podtitul: Román pro všechny pejskaře
Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Euromedia Group - 2016 Nové vydání
ISBN: 978-80-249-3301-6
Počet stránek: 280
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Euromedia Group (2016) 978-80-249-3301-6 280
Ikar (2013) 978-80-249-2213-3 280

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tahle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…
Ukázka z textu:
Ten náklaďák jsem zaslechl dřív, než jsem ho uviděl. Byl jsem ale tak zaujatý lovem okřídleného brouka, že jsem zvedl hlavu, až když práskly dveře. Vrásčitý, opálený muž v zablácených šatech si klekl vedle mne a rozevřel náruč. „Ahoj, kámo!“ zavolal. Znejistěl jsem. „Ty ses ztratil, kámo? Ztratil ses?“ Usoudil jsem, že se ho nemusím bát, a zavrtěl jsem ocasem. Rozběhl jsem se k němu a on mě vzal do náruče. Zvedl mě nad hlavu, ale to se mi moc nelíbilo. „Jsi moc pěkný pejsek. Vypadáš jako čistokrevný retrívr. Odkudpak jsi, kámo?“ Jeho tón mi připomněl první setkání se senorou, kdy mě pojmenovala Toby. Najednou jsem pochopil, co se stalo. Stejně jako mě předtím Carlos vytáhl z roury pod mostkem, tak mě tenhle muž vzal z trávy. Teď se můj život bude ubírat, jak usoudí on. Ano, rozhodl jsem se. Budu se jmenovat Kámo. Když si mě posadil vedle sebe do náklaďáku, byl jsem nadšením bez sebe. Přední sedadlo! (Založil/a: Nika_D)

(více)  

Štítky

více  
Bruce W. Cameron Bruce W. Cameron
*1960

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Morsie
80% 80% 80% 80% 80%
  19. 8. 2013, 15:26
Ten kdo nemiluje psy to nepochopí, ovšem pro ty, kteří kouzlu chlupatých kamarádů propadli, budou nadšení. Já sama jsem to četla s kapesníčkem v ruce... ani nevím proč. Je to přece milý, místy veselý příběh. Přesto mě rozbrečel. Vím proč, protože je upřímný - upřímný, jako umí být upřímní jen psi. A z toho je mi smutno, že tu pravou upřímnost musíme hledat u psa. Téhle knížky si provdu vážím... jak jsem psala, nepejskař to nepochopí, ale my ostatní to prostě cítíme.
moonchild
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 11. 2013, 17:59
Autor knihy je přesvědčený,že jeden pes se může narodit několikrát za sebou,aby se mohl zdokonalovat v rodičovských dovednostech a aby se mohl čím dál lépe chápat člověka.