Poslední léto

Poslední léto Originální název: Summerland

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-690-9

Baronet (2013) 978-80-7384-690-9 440

Horký červnový večer, místní tradice: studenti Nantucketské střední školy se shromáždili k táboráku na pláži. Jenže to, co začne jako maturitní večírek, skončí tragickou autonehodou, při níž řidička vozu Penny Alistairová zahyne a její bratr, dvojče, zůstane v kómatu. Ostatní pasažéři v autě, Pennin přítel Jake a kamarádka Demeter, zůstanou fyzicky nezraněni – ale emocionální postižení je nepřekonatelné a stále zbývají nezodpovězené otázky, co se stalo předtím, než se Penny chopila volantu. Jak léto plyne, vycházejí najevo ohromující pravdy o těch, kdo přežili, a jejich rodičích – neprozrazená tajemství, porušené sliby, zrazená srdce. Elin Hilderbrand se zabývá silami společenství, rodiny a cti, a potvrzuje, že i z popela smutku může vzlétnout nová láska jako bájný pták Fénix. (Založil/a: Nika_D)

Elin Hilderbrand Elin Hilderbrand

MolkoZuzka
  26. 9. 2013, 9:05
Krásné a pohodové čtení. Obal knihy klame, nejedná se o nějaký kýčovitý příběh (i když konec je typický happy end). Pohodové a relaxační čtení.
Evelýny
  15. 4. 2015, 20:25
Krásné pohodové čtení s takovým hořko - sladkým obsahem. I když se v příběhu současnost prolíná s minulostí a ještě je to vyprávěno z pohledu několika osob, já se v tomto příběhu - kupodivu - neztrácela ( někdy mám s tímto typem vyprávění fakt honičku ). Opravdu se nejedná o kýčovitý příběh a jeho konec pro mě symbolizoval jediné: NADĚJI.
Kosac
  1. 11. 2016, 12:39
Opravdu povedený psychologický román, vše se vyjasňuje až ke konci příběhu. Kdo se rád pitvá v psychologii postav, tomu se tato kniha bude určitě líbit.