Za domácím štěstím

Za domácím štěstím Originální název: Za domácím štěstím

PM nakladatelství - 2009
ISBN: 978-80-900808-1-2

PM nakladatelství (2009) 978-80-900808-1-2 108

Volné pokračování úspěšné knihy Domácí štěstí aneb jak si správně v životě vésti, která vyšla před deseti lety a vzbudila velký zájem čtenářů všech generací. V originální celobarevné publikaci známá herečka a výtvarnice sesbírala mnoho dalších rad a poučení našich babiček a prababiček, které doplnila půvabnými ilustracemi. Milé dámy! Po deseti letech od vydání Domácího štěstí jsem se opět obklopila stohy starých spisků, příruček a časopisů pro dívky a paní ze začátku minulého století. Vybírala jsme z nich ty nejzajímavější, nejdojemnější a nejkurióznější rady a pokyny, jak docílit skutečně šťastného a útulného domova. Posuďte samy, jak se liší představy prababiček od těch našich. Dočkaly jsme se vynálezů a pomůcek v domácnosti, o kterých se jim ani nesnilo. Prádlo za nás dokonale vypere pračka, chemické prostředky hravě zlikvidují špínu i hmyz a naše moderní kuchyně jsou vybaveny přístroji, které nás zbaví dřiny a ušetří čas. Ale jen málokdy to doma voní bylinkami či čerstvě upečenými buchtami s vanilkovým cukrem. A kam se poděl ten ušetřený čas? Jen touha po obyčejném domácím štěstí zůstává stejná jako před 100 lety. (Založil/a: marta-b)

AkzuzkA
  19. 11. 2016, 20:35
Rady a návody jako od babičky. Navíc doplněné pěknými ilustracemi. Knihu jsem dostala jako dárek a vůbec nelituji, že ji mám v knihovničce. Občas je milé prolistovat "starými dobami". Ony ty babičky měly vychytávky snad na všechno. Kam se na to hrabou dnešní vymoženosti :)