Podtitul: tajemství kříže

Keltner - 2013
ISBN: 978-80-254-2713-2

Keltner (2013) 978-80-254-2713-2 224
Keltner (2008) 978-80-254-2713-2 183

Cílem knihy je zprostředkovat čtenářům informace a také praktická cvičení potřebná k tomu, aby mohli svobodně tvořit, resp. žít svůj život tak, jak skutečně chtějí. (Založil/a: spartik)

ssuva
  20. 11. 2013, 15:17
Od nejjednoduššího ke složitějšímu postupuje TK i na svých přednáškách a seminářích.
„Mně se ukázalo jako efektivní, že učím lidi poznávat svoje chování. A emoce. Většina lidí si pod pojmem emoce představí prožitky. To ale není stejné – prožitek je dobře, emoce špatně. Cit je nějaká energetická frekvence, něco, co se odehrává kolem nás. V okamžiku, kdy to s námi vstoupí v interakci, se to mění v pocit. Pak to prochází přes rozum a ego, které to nějakým způsobem ovlivní. A když se to projeví jako naše svobodná vůle a děje se, co chceme, je to prožitek. Anebo se to neprojeví a v tu chvíli to označuji jako emoci. Cit, velmi jemnohmotná, rychlá záležitost při vstupu do těla zpomaluje, těžkne, hmotní se. A pokud v těle zůstane v podobě emoce, těžkne tak, až se z ní stává bolest. Emoce, když se mění v bolest, způsobuje ty naše bloky.“

Více na: http://zen.e15.cz/z-duse/tomas-keltner-bodyguard-velkych-i-malych-dusi-1008864#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
Marička
  2. 11. 2015, 14:42
Transformace vědomí je jedna z knih, na kterou musíte být připraveni. Tomáš Keltner se velmi osobitě vrhá do popisu fungování "reality". Díky jeho knize jsem začala samostatně chápat jednotlivé entity jako je mysl, ego, rozum, atd. Jeho netradiční vidění světa mi velmi pomohlo se posunout duchovně dál a tedy skutečně nastala ona transformace. Nejsem si však jistá, jestli souhlasím s jeho pohledem na stvoření a "zotročení" světa a také na chápání emocí. V něčem má naprosto odlišné názory od autorů, které jsem četla před ním. Je to náročné čtení pro duchovně zapálené čtenáře, ale určitě bych se nebála knihu komukoliv doporučit.