Lži na pohovce

Portál (2010) 9788073677145 384
Portál (2008) 978-80-7367-488-5 384
Portál (2006)
Portál (1999)

Na pozadí příběhu několika analyticky orientovaných terapeutů a jejich pacientů, který se odehrává v současném San Franciscu, přední americký psychoterapeut otevírá řadu zásadních problémů pomáhajících profesí: vztahy mezi profesionály a jejich klienty, mezi terapeuty navzájem, otázky přenosu a protipřenosu, motivace jednotlivých terapeutů, jejich osobní zralosti a integrity, věrnosti (analytické) doktríně a tvořivosti, autentičnosti v profesionálním vztahu. Autor dává čtenářům nahlédnout do průběhu terapie a supervize, práce se sny, ale i vztahů a postojů v psychoterapeutické komunitě. Přitom knihou prochází napínavý děj s detektivní zápletkou. (Založil/a: urke)

Introvert
  25. 2. 2014, 11:30
Kniha je nesmírně čtivá. Je poznat, že autor je odborník; psychologie zúčastněných postav je prokreslená jako v málokteré knize. Dozvěděla jsem se hodně o analýze, o prostředí a lidech kolem ní. Spád děje vygradoval zejména v druhé polovině knihy. Moc se mi to líbilo.
Zuzzi
  31. 7. 2016, 11:32
Během čtení si zamilujete knihu, postavy i samotného autora. Výborně napsané, na první pohled je vidět, že autor je profesionál, který rozumí nejen klinické práci, ale umí i skvěle psát. Rozhodně si od Yaloma ještě něco přečtu :) (Hodnocení 9/10)
Zdekal
  6. 12. 2015, 22:39
První kniha, kterou jsem od Yaloma četl. Čte se velmi dobře, lehce, při tom je propracovaná a velmi realistická i odborně. Co mám moc rád je, když vám nechává Yalom nahlédnout do své hlavy, co si při terapii myslí, co pak říká a jak to má naopak klient. Je to svět sám pro sebe a člověk se v něm leckdy poznává.
Pets
  9. 10. 2014, 13:51
"Zatraceně, ten zmetek se mi snaží pomoct!"

Knížka je určitě dobrá, ale Láska a její kat mi seděla o něco více. Zápletka fajn, od konce jsem ale chtěla víc - bylo to takové čekání na Godota, který na konec tradičně nedorazil. Docela mě rozčilovalo, že každá postava mluvila a myslela zcela stejně, s totožnými frázemi, slovní zásobou apod. Ale co já vím, třeba je to chyba překladu. U mě lepší průměr.
Cake
  25. 6. 2013, 14:24
Lži na pohovce jsem si vychutnával na cestě po Irsku a přes tu překrásnou přírodu okolo, jsem měl problém se od nich odtrhnout.
Příběh psychologa Ernesta a jeho okolí vám nabídne poutavý vhled do psychologického prostředí, jeho problémech, ale i něco o praktikách psychologů z počátku minulého století. Konec konců, sám autor se ubíral touto cestou. Doporučuji. :)
Přeji příjemnou zábavu.