Řeka nese smrt

Řeka nese smrt Originální název: Bitterroot

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-824-3

BB art (2002) 80-7257-824-3 288 překlad Michal Prokop

Třetí kniha série Billy Bob Holland.

Hrdinou Burkeovy další knihy, odehrávající se v údolí řeky Bitterroot v Montaně, je Billy Bob Holland, bývalý jízdní policista a nyní právník, který z Texasu přijel na sever Spojených států poté, co se jeho starý přítel dostal do potíží.
A velký problém nejen pro kamaráda, ale také pro samotného Billy Boba, se dostavuje v podobě Wyatta Dixona, trestance nedávno propuštěného na podmínku, který odpřísáhl, že právníka zabije jako odplatu za své uvězení a smrt sestry, protože z obou událostí Billy Boba obviňuje. Jak přibývá záhad a mrtvých, čtenář je zatahován hlouběji a hlouběji do rozervané duše Billy Boba, nesmírně složitého hrdiny pronásledovaného chybami z vlastní minulosti a poháněného touhou uvést všechno - naprosto všechno - do pořádku. (Založil/a: Pend)

James Lee Burke James Lee Burke

Sychar
  30. 10. 2016, 16:31
Moje první kniha od J. L. Burkeho do té doby pro mně neznámého autora. Velmi příjemné překvapení. Absolutně osobitý a svérázný styl psaní, který mně velice bavil. Výborná atmosféra. Rozhodně si přečtu všechny jeho další knihy.