Vyrovnaný účet

Originální název: Even Money

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2629-3

Knižní klub (2010) 978-80-242-2629-3 296

Zcela nový román klasika thrilleru Dicka Francise, který napsal se svým synem Felixem. Bookmaker Ned Talbot se stará především o to, aby jeho malý podnik obstál před velkými sázkařskými společnostmi. Pak se ale objeví jeho dlouho ztracený otec a krátce poté je před Nedem ubodán k smrti. Ve hře je tajemný kódovací přístroj, který umožňuje na dostizích podvádět. Ned musí zachránit podnik a zjistit, kdo a proč zabil jeho otce.

ETmimo
  1. 10. 2012, 16:01
Dlouho a usilovně jsem si přála, aby opět drahý Dick začal psát. Jsem ráda, že pokračoval, nicméně jsem nucena říci, že nyní se mu nepodařilo odejít na vrcholu kariéry jako v dostizích. Přezápletkovaná životní historie Neda Talbota se rozplétá díky zcela náhodných setkání s lidmi, kteří jsou vždy na správných místech ve správný čas, aby mu vše ochotně objasnili. Padouchové jsou veskrze nemotorná individua a z happy endu, ač je žádaný, ještě teď odkápává nerealistický medík.
EileenK
  10. 1. 2012, 13:56
Na knihu jsem se dlouho těšila a možná i proto jsem byla trochu zklamaná. Prostě to nebylo ono - nějak méně napětí než jsem byla ve Francisových knihách zvyklá. Trápení hlavního hrdiny s psychicky nemocnou manželkou na mě působilo rušivě, jako by do detektivního příběhu ne a ne zapadnout. Sama detektivní zápletka mi navíc přišla málo rozpracovaná. Tato kniha podle mě za ostatními dost pokulhává.