Vražda s vůní mandlí

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Motto - 2013
ISBN: 978-80-7246-731-0

Motto (2013) 978-80-7246-731-0 144

Martin Molin, kolega Patrika Hedströma z Fjällbacky, samostatně vyšetřuje svou první vraždu. Vražda s vůní mandlí připomíná svou atmosférou detektivky Agathy Christie. Policista Martin Molin se nechá přesvědčit, aby přijel za svou přítelkyní Lisette na rodinné setkání na ostrově Valö. Vzápětí po jeho příjezdu se rozpoutá sněhová bouře, která přeruší spojení s pevninou. Když je během večeře zavražděn patriarcha rodu, bohatý dědeček Ruben, změní se zdánlivá rodinná idyla v noční můru. Všem je totiž jasné, že vrahem musí být jeden z nich. A dědečkovy peníze potřebovali všichni… (Založil/a: alča87)

Kebab Bursa
  10. 7. 2014, 10:21
Detektivky Camilly Läckberg jsem si oblíbil, ale tohle je naprostý propadák. Dvě vraždy, ale všichni si v pohodě pijou kafe, nejlépe třikrát za hodinu. Nemá to spád, nemá to atmosféru. Příšerný jazyk - to jde ale možná na vrub jiné překladatelce. Brrr, skartovat. Jestli mělo jít o poctu Sherlocku Holmesovi, tak se dost nepovedla.
maurarita
  26. 9. 2015, 9:51
Dost slabá detektivka,postrádá jakékoliv napětí , vzrušení a atmosféru .Kniha mě dost zklamala a když je slabá měla jsem problém ji dočíst
zarran
  20. 12. 2013, 14:53
Kniha se odklání od série detektivek s ústředními postavami Ericu Falckovou a Patrikem Hedströmem, zde je hlavním a jediným vyšetřujícím Martin Molin.
Pro mě je tahle odbočka dost nepochopitelná a zbytečná, kniha bohužel postrádá napětí a atmosféru předchozích detektivek.
Možná je na vině i jiná překladatelka - u předchozích to byla vždy Eva Nováčková, u Vraždy s vůní mandlí je to Vendula Nováková.
Slabší průměr.
minkar
  3. 7. 2016, 16:09
Trochu mi to pripomina rozhlasovou hru pro mladez. Odklon od hlavních hrdinu by mi nevadil, ale tohle byla opravdu nuda. Nebylo to spatne, ze by to clovek odlozil, ale opravdu to s Camillou nemelo nic spolecneho.
Kiki Nekvindová
  13. 6. 2016, 16:15
Miluji detektivky od Camilly a tato není vyjímka. Bavila mě až do uplného konce a neodložila jsem ji ani na minutu.
Agatha
  20. 7. 2014, 8:23
V anotaci knihy je uvedeno, že "Vražda s vůní mandlí připomíná svou atmosférou detektivky Agathy Christie". Nicméně si nejsem příliš jistá, zda se dá toto "dílko" jakkoliv spojovat se jménem Královny detektivek. Ta by něco takového do světa asi jen tak nevypustila. Prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává, sice skutečně navozuje určitou atmosféru brilantních detektivek s Herculem Poirotem nebo slečnou Marplovou (a to skupina lidí, kteří jsou díky vánici odtrženi od světa a nemohou opustit dům), ale tím to končí. Detektivka mne velmi zklamala.