Oběť Molochovi

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Host - 2013
ISBN: 978-80-7294-732-4

Host (2013) 978-80-7294-732-4 336

Neohrožená právnička Rebecka Martinssonová se vrací. Lovecká výprava našla v žaludku medvěda kost z lidské ruky. Několik měsíců nato je u sebe doma zavražděna Sol-Britt Uusitalová. Rebecka Martinssonová a kirunští policisté začínají vyšetřovat případ, který na první pohled vypadá jako vražda ze žárlivosti nebo zášti. Když je Rebecka z případu odvolána a nahrazena nepříjemným prokurátorem Carlem von Postem, rozhodne se vzít si všechnu nevybranou dovolenou. Nedokáže Sol-Brittinu vraždu pustit z hlavy, stát stranou a nechat vyrůstat sedmiletého Sol-Brittina vnuka bez rodiny a příbuzných, aniž by se dozvěděl, co se stalo jeho babičce. Spolu s vyšetřováním vraždy a policejní prací vyplouvá na povrch starý příběh Hjalmara Lundbohma, kirunského podnikatele z počátku minulého století, a jeho milostná aféra s krásnou učitelkou Elinou Petterssonovou. Přítomnost je propojena s dávnými událostmi více, než se zdálo. (Založil/a: al-ma)

skranak
  26. 2. 2014, 10:20
První kniha, kterou jsem četla od této spisovatelky. Půjčila jsem si ji náhodou, podle recenzí a mile mě překvapila. Zaujme už od prvních stránek, v knize se prolínají dva děje,které na sebe navazují. Kniha je napínavá a doporučuji k přečtení.Rozhodně si půjčím další knihy od této spisovatelky.
Kyselina19
  1. 9. 2016, 22:42
Jedna z knih,ktere se ctou jednim dechem.Ani nachvili jsem se nenudila.Jen se mi moc nelibilo zabiti fenky Very nakonci.Presto davam 5*
Sparki0610
  10. 8. 2013, 8:50
Další díl ve kterém sledujeme osudy Rebecky. Kniha mě moc bavila a četla se skoro sama;) Vkládaný příběh z minulosti mě nejdíve nezaujal, ale pak jsem chtěla vědět, jak to dopadne, stejně jako v současnosti, takže hodnotím pozitivně. Mansovi jsem nikdy moc nefandila, tak uvidíme, jak to dopadne ;) Rozhodně se také nemohu dočkat dalšího dílu.