555 památek lidové architektury České republiky

555 památek lidové architektury České republiky Originální název: 555 památek lidové architektury České republiky

Kartografie - 2002
ISBN: 80-7011-674-9

Kartografie (2002) 80-7011-674-9 248

Z vydávané řady tematických publikací je po 999 turistických zajímavostí ČR tato druhá v pořadí. Už název napovídá, že se věnuje lidové architektuře u nás. Autoři Vladimír Soukup a Petr David přístupnou a čtivou formou abecedně seřadili památky lidové architektury (obytná hospodářská stavení, technické a církevní lidové stavby, památkové zóny a rezervace, skanzeny a muzea v přírodě) do 555 hlavních hesel, která jsou rozšířená o řadu dalších památek v podheslech. Encyklopedické části předchází odborná úvodní část, ve které odborník přibližuje toto téma textem, kresbami i slovníčkem odborných výrazů. Památky dokumentuje 380 barevných fotografií. Nedílnou součástí publikace je autoatlas České republiky v měřítku 1:200 000, ve kterém má svoji značku každá v textu popsaná památka, a mapový a textový rejstřík.

Petr David Petr David
*12.04.1949