Total Recall

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

XYZ - 2013
ISBN: 978-80-7388-773-5

XYZ (2013) 978-80-7388-773-5 590

Biografie jedno z nejúspěšnějších, nejoblíbenějších a nejlépe placených akčních hrdinů všech dob je upřímnou zpovědí muže, který si dokázal svým odhodláním a houževnatostí vydobýt to, o čem většina lidí pouze sní – slávu, postavení, moc. Životní příběh chudého chlapce z malého městečka v Rakousku je plný zvratů a přivádí čtenáře do světa profesionální kulturistiky, filmu i politiky. (Založil/a: code)

Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger
*30.07.1947

mab175
  22. 2. 2016, 10:34
Toho chlapa nejde neobdivovat. Jeho cílevědomost, vytrvalost a pracovitost je neuvěřitelná.
Kniha není úplně dobře napsaná - občas skáče od jednoho tématu k druhému aniž by spolu souvisela, ale přesto je inspirativní. Plusem je, že se nevyhýbá kontroverzním tématům jakou jsou steroidy nebo úlety se ženami, i když mi připadá, že je to trochu uhlazené (např. steroidů musel Arnold brát o dost víc než připouští).
Vessper
  17. 4. 2014, 11:31
Číst životopis není jako číst klasicou beletrii. Je to hodně jiné, čte se to jinak. Tato kniha nám ukazuje opravdu neuvěřitelný život jednoho muže, který si neustále šel za svými sny a všeho se mu podařilo doshnout. Přečíst si ji může každý a rozhodně nebude litovat, přesto si myslím, že abychom si ji opravdu na 100% užili, je potřeba mít rád sport, film i politiku. A přestože Arnold není a nebyl naprosto neomylný, je úžasný.
vikingh
  31. 12. 2013, 8:49
Tady nemůžu jinak, knihu sice zatím nečtu, ale těch pár listování, které jsem svému čerstvému vánočnímu dárku věnoval, mě nutí dát známku nejvyšší. Ano, Arnold je můj hrdina.
Skrblik
  6. 10. 2015, 0:54
Neuvěřitelný životní příběh jednoho velikána kulturistiky, podnikání, herectví, politiky a filantropie. Ohromně motivační, dojemné a poutavé čtení. Díky, Arnie!
TheBatman
  19. 4. 2015, 11:35
Výborná kniha o mém nejoblíbenějším herci. Po tom, co jsem si přečetl knihu, jsem vlastně zjistil, že před přečtením jsem o Arnoldovi nevěděl nic. Celou knihu jsem se nenudil, akorát ta politická část mi přišla taková nezáživná. Nejlepší částí knihy byla určitě Arnoldova filmová kariéra. Tuto knihu můžu doporučit všem Arnoldovo fanouškům, nebudete se nudit :)
Michał Martinek
  8. 12. 2016, 13:56
Právě dočteno. Co o tom asi napsat? Myslíš, že nejde dosáhnout šílených snů? Tak ta knížka je pak určitě pro tebe!
Ondřej Havala
  17. 11. 2016, 20:37
V současnosti asi nejlepší kniha o Arniem od Arnieho. Velmi hezké je vyprávění o rodném Rakousku. Potom je docela úchvatná jeho drsná a soustavná příprava na kulturistické soutěže. Kdo nemiloval Predátora a Komando? Vám je určena i tato kniha.
Vít Zmeškal
  4. 12. 2014, 0:16
S jeho filmy je spojováno moje dětství a vlastně i přítomnost (budu doufat, že i budoucnost), proto když jsem se dozvědel o Arnoldově biografii, tak jsem nad ničem nepřemýšlel a mazal pro ni do obchodu... Pro jeho fanoušky, jako jsem já, je opravdu nutnost mít tenhle jeho neskutečný příběh na papíře před sebou. Myslel jsem si, že mě nejvíce bude bavit část s kulturistikou a jak se dostal k filmům, ale nemohl jsem se odtrhnout ani od toho, jak se dopracoval k politice a jako "Guvernátor" dostal Kalifornii z krize. Pro mě jasných 5 hvězd.
Urnungal
  22. 10. 2014, 12:15
Hodnotit jinak, než nejlépe, jak to jen jde opravdu nemohu. Arnodl je prostě můj hrdina. Po čtení knihy se stal hrdinou ještě větším. Nebýt poměrně velkého množství politiky, knihu bych přečetl vyloženě jedním dechem. Přečtením knihy nezískáte pouze informace o Arnoldově úžasném životě, ale i spoustu dalších informací, které byste v této knize zřejmě neočekávali. Ale co více, získáte neskutečnou motivaci, viz Arnoldova pravidla. Knihu doporučuji naprosto každému, tedy nejen fanouškům filmu, kulturistiky, či politiky.
Chaotik
  10. 6. 2014, 21:32
Arnold je samozřejmě jeden z mých dětských vzorů. Co ale předvedl touto knížkou, je nehoráznost. Mnohem věrohodněji působí neautorizovaný životopis. Tady svoje absolutní sviňárny podává jako svoji mazanost a přednost. Slohově je to taky hrůza. Věčné skákání z jednoho místa na druhé bez návaznosti. Celkově je to napsáno jako vyprávění dítěte: "Šel jsem k babičce, k Vánocům jsem dostal autíčko a moje mamka pracuje většinou až do večera"... WTF hodnocení???!!! Asi bych tomu dal i o hvězdu víc, ale je potřeba protiváha zaslepeným hodnocením viz. příspěvek vikingh...
Wajsik
  6. 4. 2014, 19:28
Velmi živá reportáž ze života největšího z největších v oblastech kulturistiky, filmu nebo politiky. Barvité vylíčení, kterým Arnold popisuje své zážitky od dětství v Rakousku až po guvernérskou kandidaturu v Kalifornii jsou natolik záživné, že v mém případě jedno přečtení prostě nestačí. Doporučuji jak fanouškům tak širší veřejnosti. Opravdu nebudete litovat.
Marty9
  14. 1. 2014, 20:50
Paráda! Autobiografie mám rád a tohle byla jedna z nejlepších, které jsem kdy četl. Plno informací z filmového světa a života neuvěřitelně inspirativního člověka, který opravdu něco dokázal. Jen ta politická část mě trochu nudila a taky se v knize objevuje pár hrubek. Jinak ale jednoznačně za pět hvězd.