Fakta a záhady ve fyzice elementárních částic

Fakta a záhady ve fyzice elementárních částic Originální název: Facts and Mysteries in Elementary Particle Physics
Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Academia - 2007
ISBN: 978-80-200-1500-6

Academia (2007) 978-80-200-1500-6 288

Autor z nejpovolanějších – nositel Nobelovy ceny za fyziku z roku 1999, svědek a účastník některých z největších objevů vědy 20. století – provází čtenáře pestrým světem elektronů, protonů, neutronů, kvarků, leptonů a dalších elementárních částic představujících základní kameny hmoty. Složité vztahy a zákonů, kterými v tomto světě vládnou, vykládá bez nároků na znalost matematiky. Svůj výklad usnadňuje velkým množstvím obrázků a diagramů a osobní rozměr mu dodává fotografiemi a barvitými, často zábavnými medailony více než osmdesáti předních osobností fyziky elementárních částic. (Založil/a: GeorgeXY)

#fyzika

GeorgeXY
  29. 7. 2013, 17:28
Kniha se mi velice líbila. Dokázala popsat čtenáři fascinující svět částicové fyziky. Vřele doporučuji těm, kteří se o toto odvětví fyziky zajímají.