Conan - Dcera pána mrazu a další povídky

Originální název: Conan Volume 1: The Frost Giant's Daughter And Other Stories

Comics Centrum - 2006
ISBN: 80-86839-10-9

Comics Centrum (2006) 80-86839-10-9 192

Conanův úžasný debut v Dark Horse byl jednou z největších událostí comicsového průmyslu roku 2004. Scénarista Kurt Busiek, který přinesl čerstvý pohled na žánr superhrdinů díky albům jako Zázraky (Marvels) a Astro city, se spojil s vyhlášeným umělcem Carym Nordem a vytvořili album, které bude jistě velmi rychle stoupat na žebříčcích hodnocení a úspěchů a sklidí zasloužený obdiv všech milovníků tohoto žánru. Příběh, který začíná zpracováním klasické Howardovy povídky Dcera Pána mrazu, zachycuje Conanova dobrodružství z nejranějšího mládí, z doby, kdy opustil rodnou Cimmerii a vydal se na chladný a nelidský Sever, kde si bohové i obludy vybudovali pomníky na svou vlastní počest, a přitom před sebou hrnuli maso a krev jako zem hrnutou pluhem... (Založil/a: matrosh)

vladislaus
  24. 1. 2013, 16:34
Komiksy nečtu, tohle jsem půjčil synovi, který to hodnotí průměrně. Já jsem si to taky přečetl a hodnotím slabě. Děj chabý a i ilustrace jsou nic moc. Pětihvězdičkové hodnocení, které zde převažuje je opravdu nepochopitelné. Zajímavé, že nikdo z nich zde komentář nedal, asi díky komiksové četbě neumí složit celou rozvětvenou větu.