Rotary kluby ve východních Čechách

Rotary kluby ve východních Čechách Originální název: Rotary kluby ve východních Čechách
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Oftis - 2011
ISBN: 978-80-7405-112-8

Oftis (2011) 978-80-7405-112-8 104

Publikace pojednává o historii vzniku, činnosti a rozvoji Rotary klubů, které se začaly na našem území zakládat po vzniku samostatné Československé republiky v r. 1918. Tyto kluby sdružovaly představitele z řad podnikatelů, právníků, lékařů, vedoucích finančních ústavů, velkých obchodníků, svobodných povolání a vyšších státních a samosprávných úředníků. Rotariáni patřili k hospodářské, finanční a politické elitě, významně ovlivňovali život ve svých městech a obcích a často stáli v jejich čele, významně se podíleli na rozvoji v různých oblastech hospodářského, kulturního a společenského života svých regionů. Bohužel se v současné době ví o jejich životě a činnosti pramálo, k oživení a připomenutí této veřejně prospěšné organizace by měla významně přispět právě tato publikace. (Založil/a: Kůstka)