Neznámí hrdinové

Originální název: Neznámí hrdinové

Česká televize - 2013
ISBN: 978-80-7448-033-1

Česká televize (2013) 978-80-7448-033-1 240

Byli ochotni položit život i za nás – skuteční hrdinové, na které se velmi rychle zapomnělo, nebo zůstali úplně neznámými. Velitel posádky, která se jako jediná v roce 1939 bránila okupantům, autor hudby neznámějších večerníčků, odsouzený v 50. letech k trestu smrti, služka u Heydrichů, která riskovala život pro druhé, sestra Franze Kafky, která pomáhala židovským dětem, nebohá Anna Letenská ve své poslední roli s oprátkou na krku, popravený profesor příbramského gymnázia, jehož osud inspiroval vznik povídky a filmu Vyšší princip a další zapomenutí hrdinové jsou ti, jejichž pohnuté osudy poutavě vylíčil Pavel Taussig, jeden z autorů televizního cyklu, tentokrát v knize, která by mohla mít další podtitul: o české statečnosti! (Založil/a: alča87)

alča87
  7. 5. 2015, 19:02
Skvělé, zajímavé a čtivé. Velmi zajímavá kniha, která mi nejednou vehnala slzy do očí. Některé osudy jsem znala, někteří hrdinové pro mě byli neznámí, jelikož jsem nesledovala stejnojmenný cyklus v televizi (párkrát jsem to zkusila a nedělalo mi to dobře). Jenom doporučuji hned po dočtení či pročítání / listování nevzít do ruky noviny - to rozčarování z (ne)hrdinství, které se objevilo či objevuje v českém národě, může být pro někoho smutnou tečkou.