Životopis letícího ptáka

Životopis letícího ptáka Originální název: Životopis letícího ptáka

Akcent
ISBN: 978-80-7268-695-7

Akcent 978-80-7268-695-7 376

Hlavním hrdinou knihy je Michael Wronski, nejlepší hráč fotbalového mužstva Newyorských býků. Michael je ale také potomkem ruských kozáků. Člověkem, který ho v životě nejvíce ovlivnil a připravil na budoucí sportovní úspěchy, byl děda Wronski. Dědečkova smrt ale Michaela zasáhla tak silně, že na svoji minulost raději zapomněl. S příbuznými přerušil veškeré kontakty a soustředil se jen na svoji kariéru, kvůli níž zkrachovalo i jeho manželství. Michael je sice na vrcholu slávy, ale necítí se dobře a proto odjíždí do Ruska za svým ztraceným dětstvím a se snahou pochopit, kdo byli jeho předci. Tuší, že mu nezbývá moc času, přesto vycvičí a postaví mužstvo z kozáků, které odjíždí za oceán k prestižnímu utkání v americkém fotbalu s nejlepším mužstvem USA… (Založil/a: skjaninka)

Balu
  5. 1. 2014, 11:38
Kniha má celkem slibný rozjezd - Michael Wronski, náladová hvězda amerického fotbalu, se v jedné chvíli rozhodne, že si dá od amerického fotbalu na chvíli pauzu a dá si do pořádku vztahy se svojí rodinou, kterou kvůli své kariéře úplně odštípnul ze svého života - k nelibosti reklamních agentur, které žijí z jeho jména. V rámci úniku od nich i od dosavadního života Michael vyrazí do Ruska, do míst, kde se narodil, aby našel hrob svého dědy.
Pak asi třetinu knihy trávíme ve společnosti kozáků na Donu, ke kterým se Michael dostane, a sledujeme, jak si užívá života, zatímco ho hledají zmíněné reklamní agentury a také jeden doktor, který ho dříve vyšetřoval a má pro něj špatnou zprávu.
Závěr je pak tak useknutý a... divný, že jsem přemýšlel, jestli to psal stejný autor, který psal i solidní začátek.