Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nová doba porodní

90%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nová doba porodní

Podtitul: Přirozený porod jako cesta ke společnosti bez násilíPoprvé vydáno celosvětově: 2002

Nejnovější vydání:
Eminent - 2002
ISBN: 80-7281-090-1
Počet stránek: 264
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Eminent (2002) 80-7281-090-1 264

Průkopnická a zasvěcená kniha předního představitele New Age věnovaná významu těhotenství, porodu a jeho důsledky pro celý život je významným a ojedinělým příspěvkem k této problematice.
V České republice porodí své dítě každý rok kolem 100 000 žen. Jen některé z nich ale prožijí porod, na který mohou vzpomínat v dobrém. Ne snad proto, že porod musí být nutně utrpením, ale spíše proto, že jim personál porodnic nedokáže vyjít vstříc, neposkytne jim potřebné informace a nevyslyší jejich přání.
Těhotenství není nemoc. Přesto jakmile otěhotníte, stáváte se pacientkou. Samotný porod v podání českých lékařů – porodníků, vypadá jako operace, na kterou se pak ženy snaží co nejrychleji zapomenout. Málokterá z nich je ovšem předem informována o tom, jaké negativní důsledky může takováto „operace“ mít nejen pro ni a pro její dítě, ale ve svých důsledcích i pro celou společnost. Ukazuje se stále jasněji, že tzv. normální (rozuměj medicínský) porod je přitom ve svých důsledcích, přes veškeré proklamace o péči o rodičku a dítě, dražší a nebezpečnější, než porod přirozený. (Založil/a: ivuliiinek)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace