Štěstí, které zůstává

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Equilibrium - 2009
ISBN: 978-80-254-1798-0,

Equilibrium (2009) 978-80-254-1798-0, 96

Kniha známého německého rodinného terapeuta Berta Hellingera - Štěstí, které zůstává- se snaží přiblížit jednoduchým, avšak hlubokým způsobem další rozměry lidské duše, a zprostředkovat vhled zejména do partnerských a manželských vztahů tak, jak je můžeme vidět v rodinných konstelacích. Ukazuje jejich skrytou dynamiku, která proudí pod povrchem, a není tedy běžně vnímána. Autor si za začátku knihy položí otázku: “Kam vedou rodinné konstelace” a sám ji v průběhu knihy zodpovídá – ke štěstí, které zůstává. Co osvětlily rodinné konstelace o štěstí, které zůstává, autor shrnul jasným a srozumitelným způsobem. Popisuje především, co prozradily o životě a o lásce. Jaké štěstí zůstává při nás, v našich vztazích, v našem životě je štěstí, které se u nás cítí dobře, protože si ho vážíme a protože ho sdílíme. Sdílíme ho tím, že přejeme ostatním v každém ohledu jen to dobré. Pak se naše štěstí raduje. Cítí se u nás dobře a chce nás dobré – trvale dobré. Uvádí nás do pohybu lásku, která šťastně zůstává.
Autor
Bert Hellinger, nar. 1925, vystudoval filozofii, teologii a pedagogiku a pracoval 16 let jako člen katolického misijního řádu v Jižní Africe u kmene Zulů. Pak se stal psychoanalytikem a vyvinul pod vlivem skupinové dynamiky, primární terapie, transakční analýzy a dalších hypnoterapeutických směrů vlastní formu rodinných konstelací, které dnes požívají respektu v celém světě a jsou používány v mnoha různých oborech. Například v psychoterapii, organizačním poradenství, psychosomatické medicíně, životním a výchovném poradenství a v duševní péči v nejširším smyslu slova. (Založil/a: Nemo)