Nanukova dobrodružství

Nanukova dobrodružství

Podtitul: První čtení, to nic není

Originální název: Nanukova dobrodružství
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0494-7

Portál (2013) 978-80-262-0494-7 72

Knížka pro začínající čtenáře přináší příběh malamutího štěněte Nanuka, které se má brzy vypravit na návštěvu za svými psími prarodiči za polární kruh. Nanuk si však při setkání s ježkem poraní tlapku a cesta se odkládá. Štěně se však v noci rozhodne vypravit se na sever samo. Při své cestě zažije úspěch i nezdar, pozná strach z neznámého světa, ale také si najde nového kamaráda. Když doputuje k cíli, setká se i se svou malou hodnou paní a její maminkou, které se vypravily ztracené štěně hledat a správně vytušily, kam ho stesk přivedl. Knížka je členěna do krátkých kapitolek, přizpůsobená začínajícím čtenářům, na konci každé kapitolky jsou zařazeny otázky, motivující k porozumění náročnějším výrazům, rozvíjející nějaký uvedený motiv… (Založil/a: Eli.)

Alžběta Dvořáková Alžběta Dvořáková

teite
  18. 9. 2015, 19:08
Pro mě velké zklamání, čekala jsem podle upoutávky od knihy mnohem víc. Vyprávění nemá spád, některé pasáže (sen dívenky o vlcích či co to bylo) jsem nepochopila v podstatě ani já, natož malé děti. Moc pěkné obrázky, některé kapitoly hezky zpracované, celkově ale průměrná kniha. Ke čtení nejspíš dítě nepřitáhne.