Ztracená manželka

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3955-2

Knižní klub (2013) 978-80-242-3955-2 296

Z předválečné Prahy až do New Yorku zavádí čtenáře mimořádně silný příběh velké lásky Lenky a Josefa, jejichž vztah měl nečekané rozuzlení. Úspěšný newyorský porodník stále sní o své první ženě Lence, která zůstala v nacisty okupovaném Československu. Lenka Maizelová žila v milující, dobře situované pražské rodině, a když se dostala na Akademii výtvarných umění, splnil se jí životní sen. Zvláště od chvíle, kdy se zamilovala do nadějného studenta medicíny Josefa, s důvěrou hleděla do budoucnosti. Jenže napětí v Československu narůstalo a báječný život v předválečné Praze se změnil v noční můru ghett a koncentráků. Jaký byl osud malířky Lenky? Svede osud dávnou dvojici opět dohromady? (Založil/a: MargarethMatthews)

Alyson Richman Alyson Richman

Morsie
  14. 8. 2013, 20:10
Páni, připadám si tak trochu ztracená! Bože, to je tak silná kniha, ani nevím co napsat. Snad jen, že jsem hodně, opravdu hodně smutná. Ale nevadí mi to, ten příběh za to stál. Není to nic laciného, jak by se snad na první pohled mohlo zdát. Ne, tady najdete všechno, silné emoce, pravdu, utrpení - realistický popis strašných hrůz první poloviny minulého století. Jsem neskutečně ráda, že jsem Ztracenou manželku mohla číst - mělo by si to přečíst totiž víc lidí... aby se na to nikdy, nikdy nezapomnělo.
MargarethMatthews
  23. 8. 2013, 17:09
Rozhodně jeden z nejsilnějších příběhů, jaké jsem kdy četla. Příběh mne absolutně pohltil a zůstával mi v hlavě s další a další větou. Mohu jen doporučit, protože ta kniha za to jednoznačně stojí.
Rosie5
  19. 10. 2013, 21:21
Knihu ,,Ztracená manželka,, jsem přečetla takřka jedním dechem.Je to velice silný příběh.
Všechny ty hrůzy,ponižování a utrpení které lidé v koncentračních táborech zažívali... Kniha na mě zapůsoila velice silným dojmem ,doporučuji si ji přečíst.
Ruffy
  27. 12. 2013, 11:43
Tato kniha se čte opravdu jedním dechem.. Velmi mě zaujala a i přesto, že nemám ráda, když kniha začíná poslední kapitolou, se mi moc líbila. Zvláště, když si uvědomíte, že ten hlavní příběh je založen na pravdě, že se to opravdu někomu přihodilo.. Nádhera :).
Illaa
  27. 4. 2015, 20:33
Osudový a velice silný příběh dvou zamilovaných lidí, které rozdělila druhá světová válka. I v této knize jsou popisovány hrůzy holocaustu, v případě hlavní hrdinky Lenky nejdříve v Terezíně, později v Osvětimi. Závěr je velice dojemný. Doporučuji k přečtení.
Francesco
  21. 11. 2013, 12:37
Souhlasím s příspěvky pode mnou. Kniha se skutečně čte jedním dechem a bohužel byla přečtená za odpoledne. Na konci jsem si musel říkat: "To už je konec?". Škoda dvou věcí: že je kniha krátká a že konec byl takový nedotáhlý. Jinak ale samozřejmě kniha bezvadná a vřele doporučuji.
Daniel Janko
  9. 5. 2016, 20:27
Jsem rád že se mi tato kniha odhalila a já se mohl začíst - byl to nádherný čas strávený s Lenkou i Josefem. Rozdílné cesty je čekali které se po dlouhééééé době opět střetli.
Pro mě jedna z nejlepších knih co jsem četl.